Dolar 27,2665 0.21%
Euro 28,9499 0.35%
Gram Altın 1.672,54 -0,22%
Çeyrek Altın 2.807,00 -0,14%
Yarım Altın 5.613,00 -0,16%
Tam Altın 11.163,52 -0,24%
PANCAR TARIMINI GENÇ ÇİFTÇİLER SAHİPLENMELİ

PANCAR TARIMINI GENÇ ÇİFTÇİLER SAHİPLENMELİ

ABONE OL
19 Aralık 2019, 10:33:34
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, şeker pancarı tarımının sürdürülebilirliği konusunda genç çiftçilere büyük görev düştüğünü ifade etti.

Yozgat-Yenifakılı İlçesi Pancar çiftçileri 2019-2020 Kampanya döneminde pancar tarımının gelişmesinde verdikleri emek için Kayseri Şeker yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

2019-2020 Kampanya döneminin sona ermesinin ardından Yenifakılı Ziraat Oda Başkanı Ender Taflıoğlu, Yenifakılı Köy muhtarları ve çiftçilerden oluşan bir gurup temsilci Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konuşan Yenifakılı Ziraat Oda Başkanı Ender Taflıoğlu; “Kayseri Şeker, Bölgemizde biz çiftçilerin tarım alanında lokomotifi durumundadır. Kayseri Şeker sayesinde çiftçilerimiz ekonomik sıkıntılarına çare buluyor. Geçirmiş olduğumuz başarılı bir kampanya sonrasında tüm bölge çiftçilerimiz adına Başkanımız Hüseyin Akay’a teşekkür ziyaretinde bulunuyoruz dedi.Yenifakılı Bölge Çiftçilerinden Cevdet Arslan; Çiftçimiz Kayseri Şeker’in verdiği destek ile güçlenmektedir. Başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da Yenifakılı Bölge Çiftçileri, Muhtarlar ve Ziraat Oda Başkanının Kampanya sonrası teşekkür ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadirşinas, işinin ehli işine bağlı, işini seven aynı zamanda da başarılı üretim yapan çiftçilerimize hizmet etmek bizim için bir şereftir. Onların bu davranışları bizim çalışma  azmim ve arzumuzu, heyecanımızı, gayretimizi daha fazla artırıyor. Daha büyük emekler verilmesi gerektiği sonucunu ortaya çıkartıyor. Kayseri Şeker, Sektörün büyüyen ve lider kuruluşu olarak daha fazla büyüyecektir. Kayseri Şeker, çiftçisi ve çalışanıyla birlikte gücünü daha fazla geliştirerek devam ettirecektir.” dedi.

Başkan Akay ayrıca şeker pancarı tarımının sürdürülebilirliği konusunda genç çiftçilere büyük görev düştüğünü belirterek, “Genç çiftçilerin önemi her geçen gün artıyor. Gençlerimizin de tarıma ilgi duymaları lazım. Bunu görüyor olmak bizlere mutluluk veriyor. Bizler de genç çiftçilerimize elimizden geldiği kadar destek olmak ve sahip çıkmak durumundayız.

DİKKAT!  TADİLATI DEVAM EDEN YAZMACILAR HANI’NA ZİYARET

Türkiye’nin geleceğinde tarımın önemli rolü olduğunu biliyoruz. Bunu geliştirebilmek için mutlaka gençlerin tarıma sahip çıkması gerekir. Bu pencereden baktığımızda Yenifakılı ve bölgemizde gençlerin işe sahip çıkmış olmaları bizler için ümit verici ve bu manada bilincin de arttığının bir göstergesidir. Dünyanın önde gelen ülkelerinden birisinde Üniversite sınavına giren gençlerden büyük bir bölümü tarım bölümünü özellikle tercih ediyorlar. Bizde de yavaş yavaş işin bu noktaya geleceğine inanıyoruz. Gençlerimizin hem eğitimini en iyi seviyede yapacağına ve aynı zamanda da tarımda da en başarılı olacakları inancındayım.” dedi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments