Dolar 32,2511 0.14%
Euro 35,0023 0.27%
Gram Altın 2.418,50 0,36%
Çeyrek Altın 4.014,00 0,10%
Yarım Altın 8.020,00 0,09%
Tam Altın 15.978,66 -0,59%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

ABONE OL
04 Mayıs 2024, 22:07:03

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Detayları

Amasya Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yardım eli uzatmaya devam ediyor. Belediye, ramazan kolisi, giyecek, yakacak gibi çeşitli yardımların yanı sıra sosyal destek kartı ile de vatandaşlara destek oluyor.

Amasya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Amasya Belediyesi sosyal destek kartı, zor durumda olan vatandaşlara yönelik verilen bir yardım kartıdır. Belediye belirli periyotlarla bu karta ödenek yüklemesi yapmaktadır. Karttaki bakiye, sahiplerine birçok ihtiyacını karşılama imkanı sunmaktadır.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilmektedir?

Amasya Belediyesi sosyal destek kartı, ihtiyaç sahibi, gazi, şehit aileleri, engelli, yaşlı, kimsesiz kadınlar ve çalışmayan vatandaşlara yöneliktir. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin Amasya il sınırlarında ikamet etmeleri gerekmektedir.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Süreci

Sosyal destek kartından yararlanmak isteyen vatandaşlar, Amasya Belediyesi'ne başvuruda bulunabilirler. Başvuru, belediye binasına bizzat gidilerek ya da online olarak iletilerek gerçekleştirilebilir.

Başvuru Formu ve Gerekli Belgeler

Sosyal destek kartı başvurusu için dilekçe niteliğinde bir belge doldurulmalıdır. Bu formda kişisel bilgiler, iletişim detayları, hane halkı sayısı ve gelir durumu gibi bilgiler yer almaktadır. Başvuru yapacak bireylerin formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Sosyal Destek Kartı Limiti ve Kullanımı

Amasya Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartının limiti 500 TL'dir. Kart sahipleri, her ay düzenli olarak yatırılan 150 TL ile ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Kart bakiyesi, alışveriş yapıldığında verilen fişler aracılığıyla takip edilebilmektedir.

Sorgulama ve Detaylı Bilgi

Sosyal destek kartı başvuruları sonuçlandıktan sonra bilgilendirme için belediye binası ziyaret edilebilir veya 0358 218 80 00 numaralı bilgi hattı aranabilir.

Amasya Belediyesi, sosyal destek kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Başvuru süreci ve detaylar hakkında bilgi almak için Amasya Belediyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

DİKKAT!  VALİ BALCI, İŞ-KUR ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ ALDI

İlginizi çekebilecek konular

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet