Dolar 32,2511 0.14%
Euro 35,0023 0.27%
Gram Altın 2.418,50 0,36%
Çeyrek Altın 4.014,00 0,10%
Yarım Altın 8.020,00 0,09%
Tam Altın 15.978,66 -0,59%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Almanya’da oturma eylemi yapan Filistin destekçilerine polis müdahalesi

Almanya’da oturma eylemi yapan Filistin destekçilerine polis müdahalesi

ABONE OL
04 Mayıs 2024, 22:37:02

Filistin'e Destek İçin Berlin Humboldt Üniversitesi'nde Oturma Eylemi

Almanya'nın başkenti Berlin'de bir grup Filistin destekçisi, Berlin Humboldt Üniversitesi bahçesinde izinsiz olarak toplanarak oturma eylemi düzenledi. Rektör Julia von Blumethal'ın müdahale çabalarına rağmen göstericiler eylemlerine devam etti. Polisin 3 saatlik bekleyişin ardından gruba müdahale ederek destekçileri üniversite bahçesinden çıkardığı belirtildi. Müdahale sırasında bazı göstericiler polise direnirken, kimlik tespiti için geçici olarak gözaltına alındı. Göstericilerin, "Özgür Gazze", "Almanya, İsrail'e silah sevkiyatını durdur", "Soykırımı durdurun", "Yaşasın Filistin" şeklinde sloganlar attığı biliniyor.

Berlin Polisi Göstericilere Müdahale Etti

Berlin polisinin güvenlik önlemleri kapsamında Filistin destekçilerine müdahale ettiği bildirildi. Rektörün de devreye girmesine rağmen göstericilerin eylemi sonlandırmayarak oturma eylemine devam etmesi olayın seyrini belirledi. yaşanan olayın detayları polis ve üniversite yetkilileri tarafından netleştirilirken, Berlin Humboldt Üniversitesi'nde yaşanan bu protesto dikkatleri üzerine çekti.

Göstericilerin Sloganları Dikkat Çekti

Filistin'e destek amacıyla gerçekleştirilen eylemde atılan sloganlar ve yapılan çağrılar, Berlin Humboldt Üniversitesi bahçesinde gergin anların yaşanmasına neden oldu. Berlin polisinin müdahalesiyle sonlanan bu olay, Almanya'da Filistin meselesine olan duyarlılığın bir göstergesi olarak yorumlandı.

Daha Fazlasını Keşfedin

DİKKAT!  İzmirim Kart Bakiye Sorgulama
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet