Dolar 32,9461 -0.3%
Euro 35,8856 -0.17%
Gram Altın 2.537,73 -0,52%
Çeyrek Altın 4.224,00 -2,11%
Yarım Altın 8.439,00 -2,12%
Tam Altın 16.809,46 -0,61%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
KASAP HÜSAMETTİN ÇINAR TOKAT’A ET ve SÜT KURUMU AÇILMASINI İSTİYOR

KASAP HÜSAMETTİN ÇINAR TOKAT’A ET ve SÜT KURUMU AÇILMASINI İSTİYOR

ABONE OL
06 Nisan 2023, 08:08:43

Haber: Mustafa Işık

Serbest piyasada et fiyatları vatandaşın cebini yakıyor. Et ve Süt Kurumu Şubesi olan yerlerde daha ucuza satışlar oluyor. Tokatlılar, komşu ilimiz Sivas’ı örnek göstererek “Neden Tokat’ta olmasın?” diye yetkililere duyurdular. 

Gazetemizin haber yapmasıyla gündem olan konu hakkında ilimizde kasaplık yapan Hüsamettin Çınar’a mikrofon uzattık. Uzun yıllar kasaplık yapan Çınar, Et ve Süt Kurumu Şubesinin ilimizde olması gerektiğini belirtti. Kurumun ilimize kazandırılmasıyla birlikte piyasadaki et fiyatlarında da düşüşler olacağını öngördü.

1680688612

KASAPLARIN KÂRI BELLİ OLUR

Çınar, “Kasaplar için güzel güzel olur, sakıncası olmaz. Satılan et çeşitlerinde indirim olur. Şunu da belirtmek istiyorum, bir şeyin alternatifi ne kadar çok olursa o kadar sonuçları güzel oluyor. Şimdi biz etleri köylüden alıyoruz, SİMSA’dan alıyoruz.  Bundan dolayı herkes kafasına göre fiyat belirliyor. Şimdi ilimizde bu kurumun olduğunu düşünün devletin himayesinde olacağından fiyat dengesi olacak. En azından kasapların kârı belli olur, Et ve Süt Kurumu’ndan alırız, aldığımız fiyattan satarız. Yeri geldiğinde toptan aldığımızda bizlere bir kota konulur, işler o şekilde yürür. Ne köylüyle nede SİMSA’yla uğraşmayız ve bu kurumundan alıp tezgâhta satmak bizim için daha avantajlı olur. Hem fiyat iyi olur düşer, buda vatandaşında bizimde işimize gelir. Çok faydalı olacağını düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

Hürsöz

DİKKAT!  Tokat’ta Büyük Kan Bağışı Etkinliği Büyük İlgi Gördü
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet Giriş Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Whatsapp Ajaxbet Tv Ajaxbet Para Yatırma Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güvenilir Mi Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?
Ertesi Gün Hapı