Dolar 28,9919 0.23%
Euro 31,2252 -0.16%
Gram Altın 1.866,59 -1,07%
Çeyrek Altın 3.188,00 -0,31%
Yarım Altın 6.375,00 -0,33%
Tam Altın 12.654,30 -0,53%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat Zile’deki Veni Vidi Vici Kent Müzesi Ödül Aldı

Tokat Zile’deki Veni Vidi Vici Kent Müzesi Ödül Aldı

ABONE OL
05 Kasım 2023, 17:02:04

Zile’deki Veni Vidi Vici Kent Müzesi, başarılı çalışmaları ve bölge turizmine katkıları nedeniyle önemli bir ödül kazandı. Zile Kalesi içerisinde bulunan bu müze, belediye tarafından açıldıktan sonra büyük bir ilgi gördü. Müze, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın’a sunulan bir ödül ile onurlandırıldı.

Ödül töreninde konuşan Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Başlamak bitirmenin yarısı derler. Müzemizi binlerce insan ziyaret ediyor. Kent müzemiz, bölge turizminde önemli bir destinasyon noktası haline geldi” dedi. Bu sözler, Veni Vidi Vici Kent Müzesi’nin bölgede turistler arasında büyük ilgi gördüğünü ve Zile’nin kültürel zenginliklerinin tanıtılmasına katkı sağladığını gösteriyor.

Törene, ödülün verildiği Tokat Yağıbasan Medresesi’nde bir araya gelen önemli isimler arasında Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve birim müdürleri de bulunuyordu. Bu ödül, Zile’deki Veni Vidi Vici Kent Müzesi’nin, kent ve bölge için önemli bir kültürel miras ve turistik cazibe merkezi olduğunu bir kez daha vurguluyor.

Zile’deki Veni Vidi Vici Kent Müzesi, ziyaretçilere Zile’nin tarihini ve kültürel geçmişini yakından tanıma fırsatı sunarken, aynı zamanda bölgenin turizm potansiyeline büyük bir katkı sağlıyor. Bu ödül, müzenin başarılı çalışmalarını ve kentin kültürel mirasını koruma ve tanıtma konusundaki özverili çabalarını takdir ediyor. Müze, gelecek yıllarda da bölge turizmine önemli bir katkı sunmaya devam edeceğe benziyor.

Tokat Zile’deki Veni Vidi Vici Kent Müzesi Ödül Aldı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

DİKKAT!  Çocuklardan Örnek Davranış
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments