Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.128,59 -2,33%
Çeyrek Altın 1.905,00 -0,94%
Bitcoin 439249 -0.10231%
Ethereum 31266 0.46085%
Yarım Altın 3.811,00 -0,94%
Tam Altın 7.591,87 -2,02%
Online Terapi Hizmetleri

Online Terapi Hizmetleri

ABONE OL
12 Ağustos 2021, 16:11:00

Terapi hizmetlerine son dönemlerde oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Gündelik hayatın stresi, çocukluk döneminden gelme travmalar, yakınların kaybı, depresyon ve etkileri başta olmak üzere pek çok husus, psikolog desteğine ihtiyaç duyulmasının nedenlerindendir. Bazı durumlarda bireyler, psikolojik anlamda kendilerini iyi hissetmemekte ve psikolojik destek istemektedir.

Çünkü ruhsal anlamda zor durumda olmak, kendine kendine yetememeye neden olabilir. Terapi, bu tarz durumlarda ön plana çıkmakta ve kişilerin var olan psikolojik sorunlarını uzman psikolog eşliğinde çözmesini mümkün kılabilmektedir. Teknolojinin gelişimi, online terapi olarak adlandırılan terapi hizmetinin ön plana çıkmasını olanaklı hale getirmektedir. Bireyler, alanında uzman psikologlardan internet üzerinden destek alabilir, video görüşmeler yaparak terapilerine devam edebilir.

Online Terapi Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Online psikolog, teknolojiden destek alan bir terapi uygulamasıdır. Bireyler, internet ortamında alanında uzman psikologlardan randevu alabilmekte olup bu sayede oldukça kolay bir şekilde psikolog desteğini alabilmektedir. Peki ama online terapinin özellikleri nelerdir?

Online terapinin özelliklerini genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

·        İnternet üzerinden, alanında uzman psikologlardan randevu alınabilir.

·        Alınan randevulara online bir şekilde katılmak mümkün.

·        İnternet bulunan her yerden randevulara katılım sağlanabilir.

·        Müsaitlik durumuna göre istenilen psikologlardan destek alınabilir.

Yukarıdaki hususlardan her biri, online terapinin özellikleri olarak bilinmektedir. Online bir şekilde verilen terapi hizmeti, kişilerin bulundukları ortamdan online terapilere katılmasını olanaklı hale getirmektedir.

Psikolog ve Psikolog Desteği İsteyenler Aynı Platformda

Kişinin ruhsal anlamda kendisini iyi hissetmemesi, psikolog desteğine ihtiyaç duymasına neden olmaktadır. Bu bağlamda uzman psikologlardan tarafından verilen terapi hizmetleri, ruhsal sağlığın korunmasını mümkün hale getirmektedir. Online terapi, teknolojinin imkanlarından yararlanıldığı bir terapi hizmeti olarak bilinmektedir.

Bu kapsamda, psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler, https://usetappy.com/ tarafından oluşturulan internet sitesi üzerinden müsaitlik durumuna göre psikologlardan randevu alabilmektedir. Belirlenen saat içerisinde kişiler, online bir şekilde video görüşmelere katılabilmekte ve var olan sorunlarından uzaklaşabilmek adına psikologlardan destek alabilmektedir. İnternetin bulunduğu her ortamda görüşmelerin sağlanabildiğini ifade etmek olanaklıdır. Bu sayede kişiler, kendilerini huzurlu hissettikleri ortamlardan terapilere katılabilir. 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler