Dolar 32,2511 0.14%
Euro 35,0023 0.27%
Gram Altın 2.418,50 0,36%
Çeyrek Altın 4.014,00 0,10%
Yarım Altın 8.020,00 0,09%
Tam Altın 15.978,66 -0,59%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
OGM 64 Geçici İşçi Alım Başvurusu ve Başvuru Şartları

OGM 64 Geçici İşçi Alım Başvurusu ve Başvuru Şartları

ABONE OL
04 Mayıs 2024, 15:07:02

OGM 64 Geçici İşçi Alımı ve Başvuru Şartları

OGM 64 Geçici İşçi Alımı Detayları

Orman Genel Müdürlüğü tarafından taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere çeşitli pozisyonlarda toplam 64 geçici işçi alımı yapılacaktır. Bu kapsamda; Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrikçi (Genel), Kaynakçı, Sıhhi Tesisatçı, İş Makinası Operatörü, Traktör Operatörü, Garson, Pastacı, Temizlik Görevlisi, Bulaşıkcı, Seracı, Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar, Kimya Laboratuvarı Teknisyeni pozisyonlarında alımlar gerçekleştirilecektir.

Başvuru Süreci ve Şartları

Adaylar, iş ilanları 29.04.2024 – 03.05.2024 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacak olan ilanlar aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurular, ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar tarafından Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacaktır. Şartları sağlayan adaylar sınav sürecine dahil edilecek olup, aday sayısının 4 katı kadar aday sınavda yer alacaktır.

Genel Başvuru Şartları

Başvurular için belirlenen genel şartlar arasında; Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu güvenliğine karşı suçlar işlememiş olmak, belirli eğitim şartlarını sağlamak gibi kriterler yer almaktadır. Adayların ayrıca ilan edilen diğer özel şartları da karşılamaları gerekmektedir.

Özel Pozisyonlara Göre Şartlar

Garson, Pastacı, Bulaşıkcı, Temizlik Görevlisi, Seracı gibi özel pozisyonlar için belirlenen şartlar arasında ilgili meslek eğitimini almış olmak, belirli yaş aralığında olmak, sağlık raporu almış olmak gibi özel nitelikler bulunmaktadır. Her pozisyon için farklı şartlar belirlenmiştir.

Son Başvuru Tarihi ve Süreç

Başvuru sürecinde istenen belgeler, sınav tarihi ve işe alım süreci ile ilgili ayrıntılar, ilgili Orman Bölge Müdürlüklerinin resmi internet siteleri üzerinden duyurulacaktır. Başvurusu uygun olmayan adayların süreçlerde yer alması engellenecektir. Sınava katılacak adaylar noter huzurunda kura çekimi ile belirlenecektir.

İşe Alım ve Atama

Başvuru şartlarını sonradan sağlamadığı anlaşılan adayların süreçleri her aşamada sonlandırılabilecektir. İşe alım sürecinde adaylarla ilgili tüm detaylar ilgili kurumun internet sitesinden takip edilebilecektir.

DİKKAT!  UNESCO KULÜBÜ KIZ ÇOCUKLARI İÇİN KÖY OKULUNDA

Bu doğrultuda, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 64 geçici işçi alımı süreci titizlikle yürütülecek ve adaylara adil bir şekilde fırsat eşitliği sağlanacaktır. Adaylar başvurularını belirtilen tarihler arasında eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmelidir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet