Dolar 31,1201 0.25%
Euro 33,7816 0.45%
Gram Altın 2.029,05 -0,17%
Çeyrek Altın 3.495,00 -0,57%
Yarım Altın 7.010,00 -0,28%
Tam Altın 13.784,41 -0,06%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
BAŞKAN EROĞLU: “YERALTI ÇARŞISININ YAPIMINA BAŞLIYORUZ”

BAŞKAN EROĞLU: “YERALTI ÇARŞISININ YAPIMINA BAŞLIYORUZ”

ABONE OL
10 Ocak 2023, 21:19:27

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yapım ihalesi tamamlanarak yenileme çalışmalarına başlanacak olan 37 yıllık yeraltı çarşısının Tokat ticaretinde yine eskisi gibi atardamarlardan birisi olacağını söyledi.

Eski Tokat Belediye Başkanı Hüdai Sayıbaş’ın belediye başkanlığı döneminde 1985 yılında açılan kentin en eski alış veriş merkezlerinden Yeraltı Çarşısının eski canlılığını kazanması amacıyla yenilenmesi için çalışmalar başladı.  Yeraltı çarşısının yenilenmesi için yapılacak çalışmalarda konusunda açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  2 bin 500 metrekarelik fiziki alanda yaklaşık bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip olan çarşının 60 dükkandan oluşmakta olduğunu söyledi. Çarşının yapıldığı günden bu yana zaman zaman küçük çapta tadilatlar gördüğüne dikkat çeken Başkan Eroğlu, “Gerek esnafımızdan bize gelen talepler gerek kendi yaptığımız teşhisler, gerekse halkımızdan gelen istekler sonucunda çarşımızla ilgili bir farklılığa, bir rehabilitasyon sürecine sokmaya, restorasyon yapmaya ihtiyaç duyduk. Ve bu noktada bundan birkaç ay önce bir proje çizdirerek yapılan ihale sonucu çok kısa sürede rehabilitasyonuna başlıyoruz. Çarşımızı yeniden Tokat’ın sembolü olan bu noktada yeniliyoruz.  Farklı farklı metrekarelerde dükkanlar yapıyoruz. 15 metrekarelik, 23 metrekarelik, 39 metrekarelik dükkanlar olacak. Bunun dışında yine 2 tane büyük dükkan yaparak belki marketler veya kafeteryalar veya restoranlar gelmesiyle ilgili de böylece bir çalışma yaparak çarşımıza başkaca hareket de oluşturmak istiyoruz. Bu güzel çarşımız inanıyorum ki Tokat ticaretinde yine eskisi gibi atardamarlardan birisi olacaktır” dedi.

Başkan Eroğlu, ayrıca çarşıya insanların rahat bir şekilde girip çıkabilmeleri için yürüyen merdiven koyacaklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımız dükkanlar çok modern yapısıyla farklı bir mekana geldiklerini görecekler. Yürüyen merdivenler farklılık oluşturacak. Çok harika bir projeyi oluşturduk, ihalesini yaptık. Tokatlı hemşerilerimize yeniden kazandırmış oluyoruz. 1 yıl sürecek ve yılsonu gibi çalışmamızı bitirmiş olacağız. Esnaflarımız dükkanlarını boşaltmış olacaklar, onlara ikame yerler sağlayacağız bu zaman zarfında. Bu güzel çalışma başta hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun diyoruz” diye konuştu.

DİKKAT!  Tokat Belediye Başkanı Av.Eyüp Eroğlu; TÜRKİYE YÜZYILININ KAHRAMANLARI
TokatBLD13bc61012023
YENİ YERALTI ÇARŞISININ GÖRÜNÜMÜ
TokatBLDc2d051012023
YENİ YERALTI ÇARŞISININ GÖRÜNÜMÜ
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri