Dolar 33,0939 0.86%
Euro 36,0163 1.13%
Gram Altın 2.519,92 -0,37%
Çeyrek Altın 4.184,00 -0,88%
Yarım Altın 8.361,00 -0,85%
Tam Altın 16.679,32 -1,20%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Vali Numan Hatipoğlu’nun 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vali Numan Hatipoğlu’nun 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

ABONE OL
18 Eylül 2023, 16:11:14
Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanının verildiği günün yıl dönümü, 2002 yılında çıkan kanun ile “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır.
Vatanımız, bayrağımız ve milletimiz için canlarını feda etmeyi göze alan kahraman gazilerimizin bu büyük fedakârlıkları her şeyin üstündedir.Türkiye gibi aziz bir beldenin vatan yapılması büyük bedeller ödeyerek mümkün olmuştur. Şüphesiz en büyük bedelleri şehitlerimiz ve gazilerimiz ödemiştir. Onlara olan şükran borcumuz, onlara karşı derin saygımızla, minnet duygularımızla karşılık bulmaktadır.
Gazilerimizin vatan tutkusu, millet sevdası, devlet sadakati bizlere ve yeni nesillere ilham ve cesaret aşılamakta; binlerce yıllık milli fıtratımızı geleceğe taşımaktadır. İnanç ve kararlılıklarını sorgulamadan ve asla kaybetmeden aynı ruhla yaşamaya devam eden; yaşı ne olursa olsun bugün bile vatan savunmasına koşarak gitmek için sabırsızlanan gazilerimiz yaşayan destan kahramanlarıdır.
1000 yıllık yurdumuzda vatanın asıl sahiplerinin şehitlerimiz ve gazilerimiz olduğunu biliyor,  100 yıllık Cumhuriyetimizle yurdun en ücra köşesine kadar vatan evlatlarının sadece şehitlik ve gazilikle değil her alanda devletin ve milletin istikbaline karar verebilmesinin onur ve gururunu yaşıyoruz.
Devletimiz, şehit ailelerine ve gazilerimize her zaman sahip çıkmaktadır. Devletimiz onlara karşı sevgi ve saygıda son derece hassastır. Bizler, gazilerimizin iman ve cesaretinden, fedakârlık ve ferasetinden ilham almaya devam edeceğiz.
Gaziler Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebedi aleme irtihal eden bütün gazilerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, yaşayan gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz.

Vali Numan Hatipoğlu’nun 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

DİKKAT!  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü, Amasya ve Hitit Üniversitelerini Ziyaret Etti
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?