Dolar 33,0413 0.65%
Euro 36,0249 0.4%
Gram Altın 2.559,84 0,41%
Çeyrek Altın 4.218,00 0,67%
Yarım Altın 8.429,00 0,67%
Tam Altın 16.711,80 0,61%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
TÜRKİYE YÜZYILI, TOKAT YÜZYILI OLACAK

TÜRKİYE YÜZYILI, TOKAT YÜZYILI OLACAK

ABONE OL
26 Ekim 2023, 13:44:03

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Türkiye Yüzyılı ideallerinden ilham aldıklarını, yapılan çalışmalar ve ortaya konulan projelerle Tarih ve Kültür Şehri Tokat’ın da yüzyılı olacağını söyledi.
Tokat için hayata geçirdikleri proje ve çalışmaları şehri daha ileri noktalara taşımak için gerçekleştirdiklerini dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Tokat olarak, 900 yıllık tarihi birikimin yanında çok önemli bir kültürel birikime sahibiz. Bizler Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu tarihi ve kültürel birikimimizi muhafaza ederek, bunun yanında günün ihtiyaçlarını, gelecek projeksiyonlarını da öne alarak projeler üretiyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının coşkusunu yaşarken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüz yılının Türkiye Yüzyılı olacağı mesajından aldığımız ilham ve şehrimize olan tutkumuzla Türkiye Yüzyılı idealleri çerçevesinde başlayan yeni zamanın Tokat Yüzyılı olması hedeflerini ortaya koyuyoruz” dedi.
Milli Mücadelenin başladığı ilk günlerde 26 Haziran 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tokat’a gelmesiyle birlikte Tokat’ın da bu anlamda önemli şehirlerarasında yer aldığını dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Tokat şehrimizin insanı bütün vatanımızdaki insanımız gibi vatanına, bayrağına bağlı, bağımsızlık düşüncesini sarsılmaz bir karakter olarak sinesinde yaşatan insanlardır. Bu bağlamda vatan derde düştüğü zaman bu derdi ilk sırada olarak karşılayan Onbeşliler’in yurdudur. Bu miras ile de gurur duyuyoruz” dedi.
Türkiye Yüzyılı, Tokat Yüzyılı olacak mottosuyla hareket ettiklerini dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemiz son yıllarda güçlü Türkiye yolunda çok büyük merhaleler kat etmiştir. Bizler de şehrimizde yaptığımız projelerle geçmişin mirasını koruyan, aynı anda zamanın ruhunu karşılayan işlerle önümüzdeki yüzyılın Tokat Yüzyılı olmasının zeminini hazırlıyoruz. Bu bağlamda görev yaptığımız dönemde 124 projeye imza attık. Bu projeler şehrin kaderini iyi yönde değiştiren sosyal, kültürel ve iktisadi anlamda Tokat’ı geliştiren projeler oldu. Türkiye’nin yeni yüzyılda koyduğu hedeflerin bir parçası olarak bizler de bu süreçte yaptığımız değişim, dönüşüm ve gelişimin çıtasını çok daha yukarılara koyarak hareket ediyoruz. Türkiye Yüzyılı, aynı zamanda Tokat Yüzyılı olacaktır diyoruz” dedi.
Başkan Eroğlu “Bizlere bu vatanı emanet eden bütün ecdadımızı, İstiklal Mücadelesinin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlarken, vatanımızda bayrağımızın altında nice yüzyıllarca milletimizin payidar olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Geleceğin Türkiye’nin olacağı duygusunun coşkusunu yaşıyor, bu doğrultuda gayretlerimizi pekiştirerek çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

DİKKAT!  Ak Parti Milletvekili Adayı Yusuf Beyazıt’ın Çanakkale Kara Muharebelerinin 108. Yılı Münasebetiyle Yayınladığı Mesaj

TÜRKİYE YÜZYILI, TOKAT YÜZYILI OLACAK yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet
Portobet Giriş