Dolar 32,2963 -0.05%
Euro 35,1147 0.43%
Gram Altın 2.408,55 -0,27%
Çeyrek Altın 3.965,00 -0,45%
Yarım Altın 7.923,00 -0,44%
Tam Altın 15.785,61 -0,14%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat’ı nasıl bir gelecek bekliyor CHP’li Durmaz Bütçe Görüşmelerinde Konuşma Yaptı

Tokat’ı nasıl bir gelecek bekliyor CHP’li Durmaz Bütçe Görüşmelerinde Konuşma Yaptı

ABONE OL
18 Kasım 2023, 14:30:05

Tokat ve Çevresinin Doğal Varlıkları Madencilik Tehlikesi AltındaTokat ili ve çevresindeki doğal varlıkların büyük bir bölümü, maden faaliyetleri için ruhsatlı alanlar içerisinde bulunuyor. Yapılan incelemeler, ilin %46’sının, ormanlarının %44’ünün, tarım alanlarının %27’sinin, meralarının %56’sının, büyük ovalarının %13’ünün, korunan alanlarının %38’inin ve önemli doğa alanlarının %30’unun madenler için ruhsatlandırıldığını gösteriyor.Bu durum, çevrenin geleceği ve doğal ekosistemin sürdürülebilirliği açısından endişe verici. İklim değişikliği ve insan müdahalesi, bölgedeki mevsimleri etkiliyor ve çevre koşullarını giderek zorlaştırıyor.Anayasa ve Çevre Koruma SorumluluğuAnayasa’nın 56. Maddesi, her bireyin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu belirtirken, çevreyi geliştirmek, korumak ve kirliliği önlemek devlet ve vatandaşların ortak görevidir.Acil Çözüm ve Gelecek PerspektifiÇevre ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında, çevre koruma ve doğal varlıkların madencilik faaliyetlerinden korunması konusu öne çıktı. Tokat ve çevresindeki doğal alanların sürdürülebilirliğini sağlamak adına acil önlemler alınmalıdır. Vatandaşlar, doğal kaynakların korunması için duyarlılık göstermeli ve çevre kirliliğine karşı mücadele etmelidir.Geleceğimizi şekillendiren bu doğal varlıkların korunması, insanlık için hayati bir önem taşıyor. Şimdi, çevre koruma ve sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçme zamanıdır.

Tokat’ı nasıl bir gelecek bekliyor CHP’li Durmaz Bütçe Görüşmelerinde Konuşma Yaptı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

DİKKAT!  Tokat Ak Parti Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet