Dolar 28,9919 0.23%
Euro 31,2252 -0.16%
Gram Altın 1.866,59 -1,07%
Çeyrek Altın 3.188,00 -0,31%
Yarım Altın 6.375,00 -0,33%
Tam Altın 12.654,30 -0,53%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat Kebabı: Tokat’ın Yerli Lezzeti

Tokat Kebabı: Tokat’ın Yerli Lezzeti

ABONE OL
19 Kasım 2023, 21:53:04

Tokat’ın mistik havasını ve lezzet zenginliğini bir araya getiren Tokat Kebabı, sadece malzemeleriyle değil, adım adım izlenen özenli yapımıyla da fark yaratıyor. Tokat’ın özgün ürünleri, kebabın her adımında ön planda.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında toplanan Tokat domatesi, Artova patatesi ve Tokat yerli biberi; Tokat Kebabı’nın temelini oluşturuyor. Patlıcan ise özel olarak Tokat ve Kazova’da yetiştirilen organik patatesle buluşuyor. Alatyan’dan gelen biberler ve Niksar yöresinden gelen özenle seçilen etler, kebabın zengin lezzetini oluşturuyor.

kebab tokat

Ancak bu kebap sadece malzemelerle değil, özenle seçilen hayvanların etiyle de şekilleniyor. Özellikle Artova’da kekikle beslenmiş koyun etleri, kebaba eşsiz bir lezzet katıyor. Kuyruk yağından tuzuna kadar her detay, Tokat’ın yerel ürünlerini ve doğallığını yansıtıyor.

Tokat Kebabı’nın lezzet yolculuğunda unutulmaz bir detay ise lavaşında gizli. Çamlıbel Ovası’nda özenle üretilen buğday unundan yapılan lavaş, kebapla bütünleşiyor ve lezzetini tamamlıyor.

Kebabın pişirilmesi de bir sanat. Ateşin alevleri, odunun seçimi ve kullanımı özenle gerçekleştiriliyor. Odun seçimi, is yapmayacak gürgen ağacından yapılıyor ve bu özen, kebaba eşsiz bir tat katıyor.

Tokat Kebabı, Tokat’ın yerli ürünleriyle, özenle seçilmiş malzemeleriyle ve pişirme sürecindeki özel detaylarıyla sadece bir yemek değil, Tokat’ın kültürel ve lezzet mirası olarak öne çıkıyor.

tokat kebabi

Tokat Kebabı: Tokat’ın Yerli Lezzeti yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

DİKKAT!  TOKAT iL JANDARMA EKİPLERİ UYUŞTURURCUYLA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments