Dolar 32,2343 0.02%
Euro 34,8728 -0.43%
Gram Altın 2.430,54 -0,67%
Çeyrek Altın 3.995,00 -0,70%
Yarım Altın 7.984,00 -0,67%
Tam Altın 15.861,78 -0,23%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Tokat Belediye Başkanı Eroğlu; Yeni Bir Şehir Kuracağız

Tokat Belediye Başkanı Eroğlu; Yeni Bir Şehir Kuracağız

ABONE OL
01 Eylül 2023, 13:49:04

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, düzenlediği basın toplantısında içerisinde işyerleri, sosyal alanlar bulunacak 10 bin konutun olduğu 25 bin kişinin yaşayacağı yeni şehir kuracaklarını söyledi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Tokat basını ile bir araya geldiği toplantıda verdiği mesajlar arasında şehirde yeni imar alanları kurulmasının en önemli gündemlerinden biri olduğunu ifade etti.
Tokat’ın coğrafi özelliklerinin yerleşim yerinde yeni konut üretimine olanak vermemesi, ortaya çıkan trafik sorunları, şehrin deprem kuşağında bulunması Tokat Belediyesinin şehir imar planında yenilikler yapması ihtiyacını ortaya çıkarmıştı.
Şehirde son yıllarda artan nüfus şehirde daha fazla konut üretilmesi gerekliliği ve şehrin gelişiminin önünü açma isteğiyle Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ‘Yeni Tokat’ adını verdikleri imar projesini basın mensupları ile paylaştı.
Başkan Eroğlu proje ile ilgili yaptığı açıklamada “Biz artık başka bir yerde, başka bir alanda farklı bir noktada, deprem problemi olmayan, zemini noktasında sıkıntı yaşamayacağız bir alanda yeni bir şehir, yeni bir Tokat kurmak ile ilgili bir çalışmamız var. 5, 6 katı geçmeyecek, geniş yollarıyla, sosyal alanlarıyla yeni bir şehir olacak. 10 bin konut ve işyerinin olacağı, 25 bin insanımızın yaşayacağı bir şehir inşa edilecek. Şu anda yer tespiti çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Süreci şeffaf bir şekilde yürüteceklerini dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Bu işin ilgilileri ile mimar, mühendis ve müteahhitlerle, bu iş ile ilgili odalarla, yapı denetim firmaları ile oturacağız, konuşacağız. Hep birlikte değerlendirerek inşallah yeni bir şehri kuracağımız yeri tespit edeceğiz” dedi.
Tokat’ta inşaat üretmek için yer kalmadığını ifade eden Başkan Eyüp Eroğlu “Yeni arsalar üreterek, inşaat maliyetlerini azaltmak suretiyle insanlarımızın dairelere daha uygun fiyatlarla sahip olması da önemsediğimiz konuların en önde gelenlerinden biri olacak” dedi.
Başkan Eroğlu “Bu alanları üretirken depreme dayanıklı ve tarım üretimi yapılmayan alanların olması temel prensibimiz. Ülkemizin bir deprem gerçeği var. Şehrimiz de aynı zamanda bir tarım kenti. Projemizi kurgularken, çalışmalarımızı yaparken bu gerçekleri göz ardı etmeden, başa alarak hareket edeceğiz” diye konuştu.

DİKKAT!  Tokat GaziosmanPaşa Üniversitesi Günebakan Köyünde İnceleme Yaptı

TKTB0502 TKTB0196

Tokat Belediye Başkanı Eroğlu; Yeni Bir Şehir Kuracağız yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet