takip et takip et takip et
Gündem

8 Ağustos 2020 - 533 Okunma

TARIM VE ORMAN’DAN SINAV DUYURUSU

Abone Ol

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü 11 Nisan 2020’de yapılması planlanan ancak Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen bitki koruma ürünleri ve toptancılık sınavının 17 Ekim 2020’de yapılacağını duyurdu.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 2020 yılı Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ASYM tarafından yapılacağı bildirildi.

            Açıklamada, “11 Nisan 2020 Cumartesi günü Ankara’da yapılması planlanan ancak, sınavın tek merkezde ve yoğun katılımlı bir sınav olması ve ülke genelinde COVİD-19 virüsü için alınan tedbirler nedeniyle tarafların karşılıklı onayıyla ileri bir tarihe ertelenmiş olan T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 17.10.2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacaktır.

13.02.2019 tarih ve 30685 sayılı “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik”te belirtilen bitki koruma ürünleri bayilik ve toptancı izin belgesi verilecek kişilerde aranan şartları sınava başvuru yapıldığı tarih itibariyle sağlamadığı halde yanlış beyanda bulunarak sınava giren adayların sınavları başarılı olmuş olsalar bile geçersiz sayılacaktır.” denildi.


" TARIM VE ORMAN’DAN SINAV DUYURUSU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TARIM VE ORMAN’DAN SINAV DUYURUSU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TARIM VE ORMAN’DAN SINAV DUYURUSU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku