Dolar 32,7043 1.32%
Euro 34,9487 0.1%
Gram Altın 2.449,00 2,42%
Çeyrek Altın 4.004,00 1,03%
Yarım Altın 8.001,00 1,04%
Tam Altın 15.878,36 0,75%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Sonunda! Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

Sonunda! Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 18:29:24

Kerem Kınık, Kızılay Başkanı unvanını taşıdığı sosyal medya hesabında “Kızılay Gönüllüsü” olarak değiştirdiğini duyurdu. Bu adım, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay’a yöneltilen eleştirilerin bir sonucudur. Ayrıca, Kızılay’ın AHBAP platformuna çadır satışıyla ilgili tartışmalar da gündeme gelmişti.

Kınık’ın Tartışmalı Açıklaması ve Eleştiriler

Kınık’ın eleştirilere yanıt olarak yaptığı açıklamada, Türkiye Kızılay Cemiyeti’nin bir iştiraki olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş.’nin dünyanın önde gelen afet çadırı üreticilerinden biri olduğunu ve işbirliğinin ahlaki, akılcı ve yasal olduğunu belirtmesine rağmen, eleştirileri yatıştırmada başarılı olamadı. Üstelik, katıldığı bir televizyon programında inisiyatifleri desteklediği halde arkadaşlarını eleştirdiği şeklinde yorumlanan sözleri de geri adım olarak algılandı.

Kerem Kınık’ın İstifası

Tartışmaların ardından bugün önemli bir gelişme yaşandı ve Kerem Kınık, Kızılay Başkanlığından istifa etti. Bu istifa, kuruluşun faaliyetleri ve politikalarıyla ilgili süren tartışmalarda önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirildi.

Kerem Kınık’ın Kızılay Başkanlığından istifası, kuruluş etrafındaki tartışmaların ciddiyetini vurgulamaktadır. Tartışmalar ve görüşmeler devam ederken, Kızılay’ın eleştirilen eylem ve politikalarla ilgili nasıl bir yol izleyeceği ve halkın yardım faaliyetlerine olan güvenini nasıl yeniden kazanacağı merak konusu olmuştur.

Sonunda! Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.


Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

DİKKAT!  BAŞKAN EROĞLU GÖLBAŞINDA AFETE MAĞRUZ KALAN KÖYLERİ GEZDİ
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet