Dolar 32,2972 -0.04%
Euro 35,1545 0.51%
Gram Altın 2.403,43 -0,49%
Çeyrek Altın 3.956,00 -0,68%
Yarım Altın 7.903,00 -0,69%
Tam Altın 15.809,44 0,09%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
PTT’DEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 100’ÜNCÜ YILINA ÖZEL PUL

PTT’DEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 100’ÜNCÜ YILINA ÖZEL PUL

ABONE OL
26 Ekim 2023, 16:14:00

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU:

 –   100’ÜNCÜ YIL PULUMUZ 100 YILLIK CUMHURİYETİMİZİ VE TÜRKİYE YÜZYILINI YANSITARAK BİR ASRA DAMGASINI VURACAK

–    ÖZEL TASARLARLANMIŞ PULLARIMIZ 29 EKİM’DE GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

d89d9064 92b8 400e 977b e7d371f02e04

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, PTT tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak tasarlanan pulların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tedavüle gireceğini söyledi.  Uraloğlu, “Cumhuriyetin ilanından bugüne kadar kuruluş yıl dönümlerinde tedavüle sunulmuş olan pulların görsellerinden oluşan kitapçığın bulunduğu portföy, bir asra damgasını vuracak. “Pullarda, bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Marmaray, Avrasya Tüneli, Çamlıca Kulesi, Çanakkale köprüsü, Hızlı tren gibi mega projeler de yer alacak.” dedi.

278e247e fa2e 496b 8070 7f06fcc5938c

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, PTT tarafından Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yıl dönümüne özel olarak tasarlanan, ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzüncü Yılı Pulu’ ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Ülke tarihi açısından yaşanan önemli gün ve olayların PTT tarafından yıllara sâri basılan pullara yansıdığını kaydeden Uraloğlu, “PTT, 1923 yılından itibaren posta hizmetlerini oldukça modernleştirmiş ve kendi posta pullarını ustaca tasarlayarak tedavüle sunmayı başarmıştır. Posta pulları baskı teknolojilerinin gelişimiyle birlikte, görsel açıdan zengin bir hale getirilmeye çalışılmakta, yıllardır vatandaşlarımızın sevgi ve hasret dolu mektuplarının üzerinde yer almaktadır” dedi. Uraloğlu, özel tasarlanmış pullara ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“PTT tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak tasarlanan 7 bin 500 adet “Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzüncü Yılı” temalı Seri Numaralı Blok Anma Pulu ile 100 bin adet “Türkiye Yüzyılı” temalı Blok Anma Pulu ve bu pula bağlı İlkgün zarfının ve Cumhuriyetin ilanından bugüne kadar kuruluş yıl dönümlerinde tedavüle sunulmuş olan pulların görsellerinden oluşan kitapçığın bulunduğu portföy, bir asra damgasını vuracak” dedi.

29 EKİM’DE TEDAVÜLE ÇIKACAK

DİKKAT!  GÜMENEK MİLLET BAHÇESİNDE ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI

Cumhuriyetin ilanının belirli yıl dönümlerinde özel olarak tasarlanan pulların, Ankara’da bulunan PTT Müzesi’nde sergilendiğini ifade eden Uraloğlu, “PTT tarafından basılan pullar, vatandaşlarımızın özenle yazılmış mektuplarında yer almasının yanı sıra, basıldığı dönemin önemli olay ve gelişmelerini de gelecek nesillere aktaran tarihi bir belge niteliği de taşımaktadır. 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin ilanının 100’üncü yılına özel tasarlanan Yüzüncü Yıl pullarımızı da müze koleksiyonumuza ekleyerek, vatandaşlarımızın ilgisine sunacağız” dedi.

PULLARDA HAYATA GEÇİRİLEN MEGA PROJELER DE YER ALIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hayata geçirilen birçok projenin de PTT tarafından basılan pullara konu olduğuna değinen Uraloğlu, “PTT tarafından basılan pullarda, Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Marmaray, Avrasya Tüneli, Çamlıca Kulesi, Çanakkale köprüsü, Hızlı tren gibi mega projeler de yer alıyor. Bakanlığımızın başarılı çalışmaları, PTT tarafından basılan pulların üzerinde yer alarak gelecek nesillere aktarılması sağlanıyor ve unutulmaz bir hatıra olarak PTT Müzemizde sergileniyor. Vatandaşlarımız için aşk ve şevkle çalışmaya, pullara konu olacak unutulmaz projelere imza atmaya ve 21 yıldır yaptığımız eser ve hizmet siyasetine devam edeceğiz” dedi.

29 Ekim’de tedavüle sunulacak bu özel pullar, aynı zamanda Türkiye’nin de üye olduğu 192 ülkenin yer aldığı Evrensel Posta Birliği aracılığıyla üye ülkeler ülkeler, kendi müzelerinde sergileyebilecekler.

PTT’DEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 100’ÜNCÜ YILINA ÖZEL PUL yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet