Dolar 32,2489 0.02%
Euro 35,0343 -0.07%
Gram Altın 2.443,05 -0,16%
Çeyrek Altın 4.018,00 -0,12%
Yarım Altın 8.029,00 -0,11%
Tam Altın 15.897,94 -0,51%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
DİGİAL DİŞ TEDAVİLERİ HAYALLERİ, GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR

DİGİAL DİŞ TEDAVİLERİ HAYALLERİ, GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR

ABONE OL
09 Kasım 2023, 16:18:59

DİŞ TEDAVİLERİNDE DİGİTAL TEKNOLOJİNİN GÜCÜ

G 1 195929554

Sayın Haber Merkezi;

Digital DişTedavisi Hayalleri, Gerçeğe Dönüştürür.

Yeni milenyumda,dijital teknolojiler hem özel, hem de iş hayatımıza yeni fırsatlar ve konfor sunmaya başladı. Teknoloji diş hekimliği alanına da, dijital diş tedavilerinin gelişmesi ile yansıdı.

Doç.Dr.İlhan Metin Dağsuyu, diş hekimliği teknolojisindeki ilerlemeler, teşhisi hızlı ve kolay bir hale getirirken, tedavilerin geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında daha verimli ve hata payı az planlanmasını sağlıyor dedi.

Digital dişhekimliği uygulamaları aynı zamanda randevu sayısını, hem de klinikteki her bir seansın süresini azaltıyor.

İleri digital yöntemler kullanılarak gerçekleştirilen tedaviler son derece estetik ve doğal sonuçları ile hastaların sağlıkla ve özgürce gülümsemelerine fırsat tanıyor.

Özellikle yurtdışından diş tedavisi için gelen hastalara, tedavi sürelerinin kısalığı ve hata payının azlığı sebebi ile daha konforlu sonuçlar sağlıyor. Doç.Dr.İlhan Metin Dağsuyu, tedavi bitimi sonrası kalan günler de hastalara, tarihi ve coğrafi özellikleri sebebiyle gezilecek sayısız yere sahip olan İstanbul’da kaldıkları süre içinde hem tatil hem tedavi deneyimini bir arada sunduğunu açıkladı.

IMG 8542s 195932238 ANE1235 200213186

Digital diş tedavi yöntemi uygulandığında, hastadan ağız içi tarayıcı ile ölçü alınıyor. Bu teknik, geleneksel yöntem olan kaşık yönteminden çok daha az hastayı rahatsız ediyor. Ölçü alımı sırasında oluşan mide bulantısını ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda çok daha doğru ağız ölçüsünün alınmasına sebep oluyor.

Ağız içi tarayıcı ile ölçü alındıktan sonra, üç boyutlu tasarım yazılımları ile hastanın yüz karakteristikleri dikkate alınarak üretilen Mock-up uygulaması ile daha tedaviye başlamadan kendisi için yapılan gülüş tasarımını hastalar ağzında deneyebiliyor ve değişiklik talep edebiliyor. Hekim de tasarımı hem estetik, hem de teknik kriterler açısından gerçek ağız ortamında değerlendirme imkanı bulmuş oluyor.

DİKKAT!  İlkadım, Karadeniz Bölge Şampiyonu

Doç.Dr.Dağsuyu, sağlık turizmi ile gelen hastalarımızın diş tedavilerini, digital teknoloji kullanarak gerçekleştirirken daha kısa sürede, daha estetik ve sağlıkla gülümseyen memnun hasta sayısının gün geçtikçe arttığını paylaştı.

DİGİAL DİŞ TEDAVİLERİ HAYALLERİ, GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet