Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.134,55 0,23%
Çeyrek Altın 1.898,00 0,05%
Bitcoin 430004 -0.77032%
Ethereum 30941 0.12893%
Yarım Altın 3.796,00 0,03%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
Clinic Care Center ile Mide Küçültme Ameliyatı

Clinic Care Center ile Mide Küçültme Ameliyatı

ABONE OL
10 Ağustos 2022, 20:06:44

Mide küçültme ameliyatını her hastaya uygulanmamaktadır. Operasyonların başarılı olabilmesi için operasyon öncesi detaylı konsültasyon gerekmektedir. Hastalarımızın şikayetlerinden yola çıkarak kapsamlı bir tanı süreci başlatılmakta, endokrinoloji uzmanı, psikiyatri uzmanı, genel cerrahi uzmanı ve anestezi uzmanı tarafından oluşturulan sağlık kurulunda, ilgili branş hekimlerinin ortak görüşü doğrultusunda hasta obezite cerrahisine uygun bulunursa gerekli cerrahi müdahale yapılmaktadır. Gerekli tüm işlemler yapıldıktan sonra cerrahi süreç başlatılır.

Mide Küçültme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Obezite ve diyabete yönelik bu cerrahi müdahaleler 18 ile 60 yaş arasındaki hastalara uygulanmaktadır. Ameliyat öncesinde iç hastalıkları, psikolog ve beslenme uzmanından oluşan bir ekip tarafından detaylı bir muayene yapılır. Vücut Kitle İndeksinin (VKİ) 40’ın üzerinde ve altında olması, metabolik hastalık bulgusu olması değerlendirmenin temelini oluşturuyor. Bu ameliyatlar 18 yaş altına uygulanmazken, 60 yaş üstü hastaların fiziksel durumuna göre yapılabilmektedir.

Mide küçültme gibi obezite tedavisinde yapılan ameliyatlar hastanın kişisel özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre yapılmaktadır. Hasta her yönüyle muayene edildikten sonra operasyonlardan fayda görüp görmeyeceği belirlenir ve operasyon gerçekleştirilir. Hastanın ameliyat sonrası uyum sağlayıp sağlamayacağı belirlenir. Hastaya ameliyat sonrası yaşam tarzı ile ilgili eğitim verilir, ameliyat sonrası 1,5-2 yıl içinde yaşayacağı farklılıklar anlatılır. Tüm bunlar gözden geçirildikten ve hasta ikna edildikten sonra ameliyata karar verilir. Burada doktor ve hastanın karşılıklı güveni çok önemlidir.

Mide Küçültme Ameliyatından Sonra Ne Olur?

Mide küçültme ameliyatlarından sonra ilk 6 ayda fazla kiloların yüzde ellisi verilir. İkinci 6 ayda ise %50 olmak üzere bir yıl içinde fazla kiloların %75’i verilir. Hastanın bir buçuk yıl sonra ideal kilosuna ulaşması beklenir. Bu noktada hastanın verilen tüm diyetlere ve korunma programlarına tam olarak uyması önemlidir. Özellikle ameliyat sonrası ilk 6 ay çok önemlidir. Hastanın kontrollerine düzenli gelmesi ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi önemlidir. Mide küçültme ameliyatı sonrası pişmanlık olmamaktadır.

Obezite cerrahisi uygun hastalarda yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesinde oldukça başarılı olmuştur.

Kaynak: https://cliniccarecenter.com/

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler