takip et takip et takip et
Gündem

12 Mayıs 2021 - 485 Okunma

Bozcaada’da Tatil Yapmak

Abone Ol

Bütün yıl çalışmışsanız ve artık bir tatili hak ettiğiniz düşünüyorsanız bunun için siz de Bozcaada’yı tercih edebilirsiniz. Burayı tercih ettiğinize asla pişman olmayacaksınız. Asla pişman olmayacağınız eşsiz bir sofistike gezi deneyimi için Bozcaada’da tatil yapmak, bireyin ölmeden önce yapması gereken eylemleri arasında yer almaktadır.

Bozcaada’ya Ulaşım

 Her yıl binlerce yabancı turist, kilometrelerce öteden gelmekte ve burada hoş vakit geçirmektedir. Geyikli’ye yalnızca 6 kilometre uzaklıkta olan ve buradan kalkan Bozcaada feribot seferleri ile kolay bir ulaşıma sahip olan adayı siz de kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkale Boğazı’nın çıkışında, binlerce yıllık tarihe sahip ve onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bozcaada, sizleri bekliyor. Çanakkale’nin bu özel ilçe adası, aynı zamanda ülkemizin de en güzide mekanları arasında gösterilmektedir. Bütün yıl çalışmış ve yorulmuş olabilirsiniz.

Sizde Bozcaada’da Yenilendiğinizi Hissedeceksiniz

Gündelik hayatın olağan akışı içerisinde mevcut sorumlulukları yerine getirmek ve iş ya da okul gibi alanlarda yüksek bir performans sergilemek durumunda kalmak bireyin tatile olan ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır. Gerek şehrin kalabalığından ve karmaşasında kaçmak gerekse rutin alışkanlıkları terk etmek için, bedenen ve ruhen dinlenebileceğiniz bir yer, hiç kuşku yok ki her bireye iyi hissettirecektir.

Bozcaada, tam olarak bu ihtiyacınızı karşılayabilecek bir alan. Burada geçirdiğiniz sürenin ardından yenilendiğiniz hissedeceksiniz. Tarihe Tanıklık Edin Yaz tatili denildiği anda akla ilk olarak deniz, kum ve güneş; deniz, kum ve güneş denildiği anda ise akla ilk olarak Bozcaada gelmektedir.

Özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla turistlerin gözdesi olan bu mekan, aynı zamanda köklü bir tarihe de sahiptir. Bölgede yapılan araştırmalara göre, adanın tahmini olarak Milattan Önce 3000 ve 4000 yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahip olduğu düşünülmektedir. Yer altından çıkan kalıntılar neticesinde ayrıca birden fazla kültür ve devlet de burada yer almıştır.

Yapılan araştırmalar bölgede daha önce Fenike, Atine, Yunan, Pers, Büyük İskender İmparatorluğu, Bizans, Ceneviz, Venedik ve Osmanlı gibi devlet, imparatorluk ve kültürün yaşamış olduğunu göstermektedir.

Dolayısı ile Bozcaada’yı ziyaret etmek, aslında binlerce yıllık bir kültüre de tanıklık etmek anlamına gelmektedir. 

Kaynak :

https://bozcaadan.com/


" Bozcaada’da Tatil Yapmak konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Bozcaada’da Tatil Yapmak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Bozcaada’da Tatil Yapmak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku