Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.128,59 -2,33%
Çeyrek Altın 1.905,00 -0,94%
Bitcoin 439699 -0.72428%
Ethereum 31144 0.76132%
Yarım Altın 3.811,00 -0,94%
Tam Altın 7.591,87 -2,02%
Bozcaada’da Tatil Yapmak

Bozcaada’da Tatil Yapmak

ABONE OL
12 Mayıs 2021, 12:15:58

Bütün yıl çalışmışsanız ve artık bir tatili hak ettiğiniz düşünüyorsanız bunun için siz de Bozcaada’yı tercih edebilirsiniz. Burayı tercih ettiğinize asla pişman olmayacaksınız. Asla pişman olmayacağınız eşsiz bir sofistike gezi deneyimi için Bozcaada’da tatil yapmak, bireyin ölmeden önce yapması gereken eylemleri arasında yer almaktadır.

Bozcaada’ya Ulaşım

 Her yıl binlerce yabancı turist, kilometrelerce öteden gelmekte ve burada hoş vakit geçirmektedir. Geyikli’ye yalnızca 6 kilometre uzaklıkta olan ve buradan kalkan Bozcaada feribot seferleri ile kolay bir ulaşıma sahip olan adayı siz de kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkale Boğazı’nın çıkışında, binlerce yıllık tarihe sahip ve onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bozcaada, sizleri bekliyor. Çanakkale’nin bu özel ilçe adası, aynı zamanda ülkemizin de en güzide mekanları arasında gösterilmektedir. Bütün yıl çalışmış ve yorulmuş olabilirsiniz.

bozcaada otelleri

Sizde Bozcaada’da Yenilendiğinizi Hissedeceksiniz

Gündelik hayatın olağan akışı içerisinde mevcut sorumlulukları yerine getirmek ve iş ya da okul gibi alanlarda yüksek bir performans sergilemek durumunda kalmak bireyin tatile olan ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır. Gerek şehrin kalabalığından ve karmaşasında kaçmak gerekse rutin alışkanlıkları terk etmek için, bedenen ve ruhen dinlenebileceğiniz bir yer, hiç kuşku yok ki her bireye iyi hissettirecektir.

Bozcaada, tam olarak bu ihtiyacınızı karşılayabilecek bir alan. Burada geçirdiğiniz sürenin ardından yenilendiğiniz hissedeceksiniz. Tarihe Tanıklık Edin Yaz tatili denildiği anda akla ilk olarak deniz, kum ve güneş; deniz, kum ve güneş denildiği anda ise akla ilk olarak Bozcaada gelmektedir.

Özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla turistlerin gözdesi olan bu mekan, aynı zamanda köklü bir tarihe de sahiptir. Bölgede yapılan araştırmalara göre, adanın tahmini olarak Milattan Önce 3000 ve 4000 yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahip olduğu düşünülmektedir. Yer altından çıkan kalıntılar neticesinde ayrıca birden fazla kültür ve devlet de burada yer almıştır.

bozcaada

Yapılan araştırmalar bölgede daha önce Fenike, Atine, Yunan, Pers, Büyük İskender İmparatorluğu, Bizans, Ceneviz, Venedik ve Osmanlı gibi devlet, imparatorluk ve kültürün yaşamış olduğunu göstermektedir.

Dolayısı ile Bozcaada’yı ziyaret etmek, aslında binlerce yıllık bir kültüre de tanıklık etmek anlamına gelmektedir. 

Kaynak :

https://bozcaadan.com/

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments