takip et takip et takip et
Zile

4 Ekim 2019 - 76 Okunma

ZİLE’DE YAYA GEÇİDİ UYGULAMASI YAPILDI

Abone Ol

Zile ilçesinde Türkiye geneliyle eş zamanlı olarak 'Öncelik hayatın, öncelik yayanın' sloganıyla yaya geçitlerinde uygulama yapıldı.

Yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmalarını sağlanması amacına yönelik farkındalık sağlanması ve eğitim faaliyetlerinin gerçekleşmesi için yapılan “Yaya Geçidi Nöbeti” projesi başladı. Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, İlçe Emniyet Müdürü Erden Uzun, Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma derneği, İlkokul ve Ortaöğretim Öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Kaymakam Akyüz ve Başkan Sargın  broşür dağıttı ve şoförleri bilgilendirerek trafikte dikkatli olunmasını istediler.

Yapılan uygulamaya polis şapkası ile katılan Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Şoförlerimizden ricam lütfen yayalarında farkına varsınlar ve geçiş önceliğini yayalara versinler” dedi.

Jandarma ve polis ekipleri tarafından Zile Adliyesi önündeki yaya geçidinde yapılan uygulama 2 saat devam etti.


" ZİLE’DE YAYA GEÇİDİ UYGULAMASI YAPILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ZİLE’DE YAYA GEÇİDİ UYGULAMASI YAPILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ZİLE’DE YAYA GEÇİDİ UYGULAMASI YAPILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku