takip et takip et takip et
Gündem

4 Aralık 2019 - 447 Okunma

YÜCEL BULUT’TAN TOKAT TANITIM GÜNLERİ DEĞERLENDİRMESİ

Abone Ol

İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanında 28 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında “Tokat’a Gitmek Gerek” sloganı ve “Tokatlılar Tek Yürek” çağrısı ile gerçekleştirilen Tokat Günleri muhteşem geçti. Tokatlılar Konfederasyonu (TOKKON) tarafından tertiplenen Tokat Tanıtım Günleri programının her aşamasında bulunan Tokat Milletvekili Yücel Bulut, bu tür etkinliklerin Tokat’ın Dünyaya açılan kapısı olduğunu söyledi.

Başta TOKKON olmak üzere Tokatlıların kurduğu sivil toplum örgütlerinin örnek bir organizasyon yaptıklarını ifade eden Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “İstanbul’da göğsümüzü kapattılar. İşin özü her renkten her desenden hemşerilerimiz Yenikapı’da tek yürek olarak eşine az rastlanılır bir birlik ve beraberlik örneği vermişlerdir. Bize Tokat’ın neyi meşhur denildiğinde, klasik anlamda yaprağı, pekmezi, üzümü, asması, yaprağı diye sayıyoruz. Bizce asıl meşhur olanı Tokat’ın güzel insanıdır. Merhametiyle, vicdanıyla millet sevisiyle meşhur olan Tokatlıdır. Tokatlıyı da dünyanın da görmesi gerekir. Bu etkinlikler Tokat’ın tanıtılması açısından, Tokatlının bilinmesi açısından son derece önemlidir” dedi.

Tokat Tanıtım Günlerini düzenleyen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Yücel Bulut, “Açılan bu kapıyla Tokat’ı dünyaya tanıtacağız. Fakat burada özellikle ifade etmek gereken bir konu var.  Türk milletinin bu coğrafyada yeniden kökenine o duru Türk kültürüne sarılması gerekiyor. Biz bunun bir örneğini bu tanıtım günlerinde yaşadık. İşgal görmemiş bir vatan olan Tokat’ın insanı, AK Partilisiyle, CHP’lisiyle, MHP’lisiyle ve diğer parti mensuplarıyla, alevisiyle ve sünnisiyle bu ülkenin birliğine, dirliğine katkı sağlamaktadır. Bu sebeple Tokat’a gitmek gerek, diyoruz. Tokat’ın insanını tanımak gerek, diyoruz” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Tokat Tanıtım Günlerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Yücel Bulut, “Tokat Günlerinde Hemşerilerimizin misafiri olan Sayın İçişleri Bakanımıza katkısı ve desteği için teşekkür ediyorum. Etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayan TBMM Başkanvekilimiz Sayın Celal Adan’a ayrıca teşekkür ediyorum. Etkinliklere, İstanbul İl Başkanımız Birol Gür ve İstanbul Teşkilat Yöneticilerimiz, Tokat İl Başkanımız Ömer Çetin ve İl Başkan Yardımcısı Ferhat Karaarslan,

Tokat Merkez İlçe Başkanımız Mustafa İpek, Erbaa Belediye Başkanımız Ertuğrul Karagöl, Yeşilyurt Belediye Başkanımız Muhsin Yılmaz, Almus Belediye Başkanımız Bekir Özer, Güryıldız Belediye Başkanımız Mustafa Özer, Hatipli Belediye Başkanımız Murat Cengiz, İl Genel Meclisi Üyemiz Fahri Yıldırım ve yönetici arkadaşlarımızda katılmışlardır. Yani parti olarak tam kadro Yenikapı’daydık. Çünkü mevzu bahis Tokat olunca, bizde akan sular durulur” diye konuştu.

Etkinlikler sırasında Tokatlıların kırdığı rekordan da bahseden Yücel Bulut, “1 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen Ellik Halayı Rekoru bizleri ayrıca heyecanlandırmıştır. 22 bin 340’ı bayan 22 bin 520’si erkek hemşerimizin katılımı ile toplamda 47 bin 860 kişi birlikte Ellik Halayı çekerek kırılması güç bir rekorun sahibi olduk. Bu durum bile Tokat’ın tanıtımına katkı sağlayacaktır” dedi.

Tanıtım Günlerindeki eksikliklerin belirlenerek gelecek yıllarda daha güçlü bir şekilde yapılması gerektiğine işaret eden Yücel Bulut, “Tokat’ın sesini duyurmak her bir Tokatlının görevidir” diyerek açıklamasını tamamladı.


" YÜCEL BULUT’TAN TOKAT TANITIM GÜNLERİ DEĞERLENDİRMESİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YÜCEL BULUT’TAN TOKAT TANITIM GÜNLERİ DEĞERLENDİRMESİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YÜCEL BULUT’TAN TOKAT TANITIM GÜNLERİ DEĞERLENDİRMESİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku