takip et takip et takip et
Gündem

4 Kasım 2019 - 265 Okunma

YAZMACILAR HANI BUTİK OTEL OLARAK HİZMETE AÇILDI

Abone Ol

13.yüzyıla ait Selçuklu mimarisi Yazmacılar Hanı yapılan restorasyonun ardından Butik Otel olarak düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Yücel Bulut, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve protokol mensupları katıldı.

Törende Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekilleri  Yücel Bulut, Mustafa Arslan ve Yusuf Beyazıt’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, sanat harikası olarak gördüğünü belirttiği Yazmacılar Hanının Tokat için çok kıymetli bir eser olduğunu söyledi.

Yazmacılar Hanında bir milletin ruhu ve tarihi olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, buranın Tokat’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Hepimizin Amacı Tokat’ımızın İmarı ve İhyası”

Tokat’ın tarih, doğa ve  kültür şehri olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Burası demlenmiş bir şehir ve demlenmiş bir insan malzemesi var. Tokat, son derece kültürlü, ilim irfan sahibi, aynı zamanda çalışkan ve vatansever insanların yaşadığı bir ilimiz. Her ne kadar doğa,  tarih, kültür önemli olsa bile, bunlara ruh verecek olacak insandır. Tokatlı hemşerilerimizin böyle bir özelliği var. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi çok nitelikli insanlarımız yaşıyor. Dolayısıyla kültüre, turizme en büyük katkıyı insan sağlar diye düşünüyorum.

Tokat insan malzemesi yönünden çok avantajlı.  Biz burada bütün gücümüzü birleştirdik. Merkezi otorite, yerel yönetim, milletvekillerimiz, iş dünyası, sivil toplumumuz hepimizin derdi Tokat’ın imarı, ihyası, halkımızın huzuru, refahı ve esenliğidir.

Türkiye’nin önü çok açıktır. Türkiye bu coğrafyanın parlayan yıldızı. Hep beraber Türkiye’nin gelişmesine,  ilerlemesine omuz vermemiz lazım. Bizim görevimiz ise şu anda Tokat’ın gelişmesine, ilerlemesine omuz vermek.” dedi.

“Tokat’ın Tarihi Güzelliklerini Tanıtacağız”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan konuşmasında Tokat’ın tarihi yapısını turizm potansiyeline dönüştürmek için çalışacaklarını söyledi.

Bakan Nadir Alpaslan “Tokat’ımıza, ülkemize güzel hizmetler verecek bu çok güzel tarihi eserin, sanat eserinin hep birlikte açılışını yapıp güzel hizmetlere vesile olmasını hep beraber göreceğiz. İnşallah gelişerek, büyüyecek tesisin Tokat’ımıza, ülkemize hizmet etmesini hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Tokat’ın dil, kültür ve tarih şehri olduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Tokat’ın çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.  Tokat’ın kültür ve tarih şehri olarak Türkiye’nin en fazla tarihi eserine sahip şehirlerin bir tanesi olduğuna dikkat çeken Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan,  Tokat güzel ve yeşil doğasıyla bir cennet. Turizm değerleri çok fazla.  Bu potansiyelleri bir araya getirip düşündüğümüzde Tokat’ımızın geleceğini daha parlak günlere ülkemizle beraber ulaştırmak için bu potansiyeli yatırımlara, ürünlere dönüştürerek bu içinde bulunduğumuz güzel eser gibi hızla güzelleştirirsek inşallah Tokat’ımız, Tokatlı hemşehrilerimiz daha güzel günlere yelken açacak. Tokat’ın tarihi imkanlarını, sokak sağlıklaştırma, diğer tarihi eserleri bizim de destek ve katkılarımızla yerine getirip yaparsak, Tokat’ımızın bu tarihi güzelliklerini insanlarımıza daha görünür hale getirirsek, Tokat ili daha fazla sayıda gerek yerli gerek yabancı ziyaretçilerinin akınına, ilgisine uğrayacaktır.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Yücel Bulut  ve protokol mensupları restorasyonu tamamlanan Butik Otelin açılış kurdelesini keserek, tarihi hanı gezdiler.


" YAZMACILAR HANI BUTİK OTEL OLARAK HİZMETE AÇILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YAZMACILAR HANI BUTİK OTEL OLARAK HİZMETE AÇILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YAZMACILAR HANI BUTİK OTEL OLARAK HİZMETE AÇILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku