takip et takip et takip et
Gündem

27 Kasım 2019 - 569 Okunma

YABANCI ÖĞRENCİLER KİRALARDAN ŞİKAYETÇİ

Abone Ol

Yabancı uyruklu öğrencilerin Tokatlılar ile kaynaşması amacıyla düzenlenen etkinlikte, öğrenciler Tokat'ta ev kiralarının pahalılığından yakınarak, yetkililerden bu konuda çözüm üretmesini istedi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından Uluslararası öğrenci etkinliği önceki gün düzenlendi. Yabancı uyruklu öğrencilerin Tokatlılar ile kaynaşması amacıyla düzenlenen etkinlikte Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrenciler kendi yörelerine ait hazırladıkları yemekleri sundu, yöresel halk oyunları gösterileri ile ülkelerini tanıttı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü öncülüğünde, Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen etkinlikte; Nijerya, Kosova, Kamerun, Çad, Demokratik Kongo, Afganistan, Uganda, Somali, Azerbaycan, Türkmenistan, Filistin, Suriye, Ürdün, Irak, Pakistan olmak üzere 15 ülkeden gelen yabancı uyruklu öğrenciler yöresel yemek ve oyunlarla ülkelerini tanıttı.

ÖĞRENCİLER EV KİRALARINDAN ŞİKAYETÇİ

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programda Vali Dr. Ozan Balcı ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin kurulan stantları gezerek öğrencilerin hazırladığı yemeklerini tattı. Öğrencilerin Tokat’a ilişkin izlenimlerini soran Vali Dr. Ozan Balcı, onların sorunlarını da dinledi. Yabancı uyruklu öğrenciler, Tokat’ta ev sahiplerinin yabancı uyruklu olduğunu anladığı öğrencilere iki katı kira bedeli sunduğunu belirterek, bu durumun kendilerini zorladığını ifade etti. Vali Balcı da öğrencilerin bu durumdan etkilenmemesi için gerekli girişimlerin yapılacağını kaydetti.


" YABANCI ÖĞRENCİLER KİRALARDAN ŞİKAYETÇİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YABANCI ÖĞRENCİLER KİRALARDAN ŞİKAYETÇİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YABANCI ÖĞRENCİLER KİRALARDAN ŞİKAYETÇİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku