takip et takip et takip et
Gündem

15 Kasım 2019 - 123 Okunma

VATANDAŞIN SAĞLIKLI GIDA YEMESİ HEDEFLENİYOR

Abone Ol

Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi kapsamında hayvanların ırkını bozmadan, optimal ölçekte sağlanacak destekle köylünün, çiftçinin zenginleşmesi, vatandaşların sağlıklı gıda yemesinin hedeflendiği belirtildi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi Toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Tokat ili hayvancılık verileri, hayvancılığın Tokat ekonomisine katkıları, hayvancılıkla geçimini sağlayan kişi sayısı, mera alanları, küçükbaş ırklarının dağılımı, küçükbaş hayvan projeksiyonu hakkında Vali Dr. Ozan Balcı’ya ve katılımcılara bilgiler verildi.

Tokat’ta küçükbaş hayvancılığın gelişmesi için yapılacak çalışmalar, yöreye uygun ırk seçimi, küçükbaş hayvanların temini, kurulacak sistem konusunda değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, kişilere bağlı olmayan, bölgenin gerçeklerine uygun olarak bir sistem kurulması, hayvanların ırkını bozmadan, optimal ölçekte sağlanacak destekle köylünün, çiftçinin zenginleşmesi, vatandaşların sağlıklı gıda yemesinin hedeflendiğini belirtti.

Toplantıya İl Özel Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK Müdürü Fevzi Çiçek, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle,Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen,Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yalçın Bekler, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, Veteriner Hekimler Odası Sami Karyağdı, banka müdürleri ve kurum yetkilileri katıldı.


" VATANDAŞIN SAĞLIKLI GIDA YEMESİ HEDEFLENİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VATANDAŞIN SAĞLIKLI GIDA YEMESİ HEDEFLENİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VATANDAŞIN SAĞLIKLI GIDA YEMESİ HEDEFLENİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku