takip et takip et takip et
Gündem

15 Kasım 2019 - 211 Okunma

“TÜRKİYE’NİN YENİ BİR BAŞLANGICA İHTİYACI VAR”

Abone Ol

Başkan Aydın, “Bu kongremizdeki çağrımız, görüşü, düşüncesi, ne olursa olsun 82 milyon ülke evladınadır.” Saadet Partisi Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, 7. Olağan Kongre sonrası basın açıklaması yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun halkı kucaklayıcı sunumları ile kongrenin gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Aydın, Saadet Partisi 7. Olağan Kongre ile ilgili genel bir değerlendirmede bulundu.

82 MİLYON İNSANA SESLENİLDİ

Ülkenin dört bir yanından gelen insanların kongreye katıldığını söyleyen Saadet Partisi Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, “Bu kongremizdeki çağrımız 82 milyon halkımıza, Kürde, Türke, Aleviye, Sünniye, Laza, Çerkeze, Arnavuta, Boşnağa olmuştur. Bu çağrımız; dindara, muhafazakara, libarele sosyal demokratadır. Görüşü, düşüncesi, ne olursa olsun 82 milyon ülke evladınadır.” Dedi.

Milli görüş hareketinin siyaset sahnesine çıkışının 50. Yılını yaşadıklarını belirten Aydın, “50 yıldır; Hak, adalet, üretim, kalkınma diyoruz. Şahsiyetli dış politika, önce ahlak ve maneviyat, düşmanlaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma diyoruz. 50 yıldır bu çizgimizden taviz vermedik yolumuzdan dönmedik. Rüzgâra, konjonktüre, makama, mevkie göre yön değiştirmedik. O yüzden, istikrarlı bir şekilde siyaset yapanlar salonu doldurmuştu. “Diklenmek” değil ‘Dik Durmak’ nasıl olur gösterenler Arena salonunda idi, salonda güce teslim olmayanlar vardı, haksızlığa boyun eğmeyenler Arena salonunda idi, ilk virajda veda edenler değil, ahde vefa gösterenler salondaydı, aldatmayanlar, aldatılamayanlar salondaydı. Anadolu’nun aslanları salondaydı.” İfadelerini kullandı.

Başkan Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü: “ 50 yıl önce yaptığımız gibi, bir kez daha besmelemizi çekiyor, kollarımızı sıvıyor ve işe koyuluyoruz. Milli Görüş hareketi nasıl ki 1969 yılından itibaren; maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve milli duruşun, üreten bir ekonominin, sanayi hamlelerinin ilk işaret fişeği olduysa, bu kongremizde; yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir Dünya’nın yeniden başlangıcı olacak inşallah.

Kongremizin gününün  3 Kasım olmasının bir başka önemi daha var. Bilindiği gibi 3 Kasım 2002 yakın tarihimizin önemli kırılma noktalarından birine şahit olmuştur. Milletimiz 3 Kasım 2002’de Ak Parti’ye temelde 5 şeyi gerçekleştirmek üzere oy vermişti. 1- Müreffeh bir Türkiye 2- Güçlü bir Türkiye 3- Özgür bir Türkiye 4- Öncü bir Türkiye 5-Adaletin hakim olduğu bir Türkiye.

Ekonomiden ekolojiye, adaletten demokrasiye, tarımdan sanayiye, eğitimden dış politikaya sürekli savrulan bir Türkiye var. Ekonomisi dar boğaza girmiş, tarım ve hayvancılığı bitmiş, bütün birikimleri varlık fonu adı altında ipotek edilmiş bir Türkiye var. Yaklaşık 500 binin üzerinde çiftçinin tarımı bıraktığı, 3 milyon hektardan fazla tarım arazisinin betona, inşaata kurban edildiği bir Türkiye var. Cumhuriyet tarihinde ilk kez, borçlanabilmek için “Borçlanma genel müdürlüğü” kurmak zorunda kalmış bir Türkiye var. Komşularla sıfır sorun diye yola çıkıp, sorunlu olmadığı tek bir komşusu kalmayan bir Türkiye var. Olağanüstü halin olağan hale geldiği, baskı ve tahakkümün arttığı, farklı ve muhalif seslerin susturulduğu, devletin omurgasını oluşturan kurumların yıpratıldığı bir Türkiye var.  Adalet olgusu iflas etmiş, mağdurlar ordusu oluşmuş bir Türkiye var. İltimas, adam kayırma, torpil ve partizanlığın sıradanlaştığı, israf ve yolsuzluğun had safhaya çıktığı bir Türkiye var. Eğitimi yazboz tahtasına dönmüş, Aile yapısı, toplumsal bağları zayıflamış bir Türkiye var. Gençlerin gelecekten ümidini kestiği, Yarınlara dair umutların tükendiği bir Türkiye var.”

“PARTİLERİ DEĞİL POLİTİKALARI ELEŞTİRİRİZ”

“Şimdi bu gerçeklere bakarak diyoruz ki, 3 Kasım 2002 Ak Parti’nin iktidara gelişinin ilk günü olmuştu. 3 Kasım 2019’da, iktidardan ayrılışının tescillendiği gün olarak tarihe geçecektir. Çünkü Ak Parti miadını doldurmuştur. Ne yazık ki, Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Yorgundur, Türkiye’yi de yormaktadır. Bitkindir, Türkiye’yi de bitirmektedir. Adı Adalet ve Kalkınma Partisi olmasına rağmen ne Adaleti kalmıştır, ne de kalkınması. İnanıyoruz ki gelecek 50 yılı yine Milli Görüşçüler, inşa edecek. Çünkü Saadet Partisi; siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, tertemiz bir kadronun adıdır. Bu kadro kimseye tuzak kurmaz. Kimseye kumpas yapmaz. Kimse ile gizli kapaklı işlerde bulunmaz. Bu kadronun tek bir derdi vardır, o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır. Herkes Bilmeli ki, Biz Ak Parti’yi Değil Yanlış Politikalarını Eleştiriyoruz Saadet Partisi hiçbir kimsenin, hiçbir partinin hasmı veya düşmanı değildir. Biz partileri değil politikaları eleştiririz. Biz kişileri değil zihniyetleri eleştiririz. Bu yüzden 50 yıl boyunca milletin inancıyla, değerleriyle mücadele edenlere nasıl karşı çıktıysak, bugünde; milletin inancını istismar edenlere karşı çıkıyoruz. -50 yıl boyunca halkın değil tankın yanında duranlara nasıl karşı çıktıysak bugünde; halkın değil rantın yanında duranlara karşı çıkıyoruz. 50 yıl boyunca milletin kaynaklarının bir avuç mutlu azınlığa aktarılmasına nasıl karşı çıktıysak bugünde; milletin imkânlarının bir avuç yandaşa aktarılmasına karşı çıkıyoruz.”

“TÜRKİYE’NİN YENİ BİR BAŞLANGICA İHTİYACI VAR”

Başkan Aydın, “50 yıl boyunca milletin iradesine ipotek koymaya kalkan laikçi, dayatmacı vesayet anlayışına nasıl karşı çıktıysak, bugünde; vesayeti kaldıracağız diyerek iktidara gelip, kendi kişisel vesayetlerini kurmaya kalkanlara karşı çıkıyoruz. Bundan sonra da karşı çıkmaya devam edeceğiz. Kınayanların kınamasına aldırmadan inandığımız doğruları en gür şekilde haykırmaya devam edeceğiz. Çünkü Milli Görüş gömleği ilikleriyle değil ilkeleriyle ünlüdür. Biliyoruz ki; bu ilkelere inanan ve bu ilkelere göre çalışan idareciler ancak efsanevi hizmetlerin altına imza atabilirler. Şayet, aynı yöneticiler gömleği çıkarır ve bu ilkelerden uzaklaşırlar ise, asla benzer başarıyı sağlayamazlar. Zira koltuğu değil Hakkı üstün tutanlar, ülkelerine ve insanlığa büyük hizmetler yaparlar.

Türkiye’nin yeni bir başlangıca ihtiyacı var, geçmişte herkesin hataları olmuştur. Önemli olan bu hatalara takılıp kalmak değil, bu hatalardan ders çıkarıp, elbirliği ile mutlu ve müreffeh bir geleceği oluşturmaktır. Bütün partilere sesleniyorum; Gelin bunun için yeni bir toplumsal mutabakat sağlayalım. Gelin ülkemizi bir rövanş cumhuriyeti olmaktan kurtaralım. İhtilaflarımızın, hırslarımızın kör karanlığında kaybolmak yerine, ittifaklarımız üzerinden yeni bir toplumsal sözleşme imzalayalım. Hep birlikte yeni bir gelecek inşa edelim.” Diyerek açıklamasını sonlandırdı.


" “TÜRKİYE’NİN YENİ BİR BAŞLANGICA İHTİYACI VAR” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere “TÜRKİYE’NİN YENİ BİR BAŞLANGICA İHTİYACI VAR” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda “TÜRKİYE’NİN YENİ BİR BAŞLANGICA İHTİYACI VAR” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku