takip et takip et takip et
Spor

2 Kasım 2019 - 213 Okunma

TÜRKİYE, SPOR ÜLKESİ OLMA YOLUNDA

Abone Ol

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu heyetini kabul etti. Federasyon Başkanı Şahin Özen, yönetim kurulu üyeleri ile teknik heyet ve sporcuların yer aldığı kabulde konuşan Bakan Kasapoğlu, toplumun her kesiminin spor yapmasını desteklediklerini ve bunun için çalıştıklarını belirtti.  Bakan Kasapoğlu, “Gerek başarılarımızla, gerek spor tesislerimizin kullanılırlığı ile spor toplumu olma yönünde güçlü bir şekilde ilerliyoruz’’ dedi.

Toplumun her kesiminin spor yapmasını desteklediklerini ve bunun için çalıştıklarını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  “Spor toplumu olma yönünde güçlü bir şekilde ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sualtı Federasyonu sporcularının elde ettiği başarılara işaret eden Bakan Kasapoğlu, “Sualtı Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu. Büyüklerde dünya ikinciliği ve üçüncülüğü var. Bunlar geçmişe göre büyük başarılar. Bu süreçte emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu istikrarlı başarıların yakın takipçisi olacağız. Her türlü imkân sizler için… Yeter ki siz isteyin, gayret edin” diye konuştu.

SPORCULARIN ASKER SELAMI, MEHMETÇİĞİMİZE GÜÇ KATIYOR”

Son zamanlarda pek çok branşta güzel sonuçlar elde edildiğini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “Bunlar bizim mutluluk kaynağımız, Sporcularımızın asker selamı, sevgi ve saygısı güzel Mehmetçiğimize güç veriyor ve heyecan katıyor” şeklinde konuştu.

“TOKYO OLİMPİYATLARI GÜZEL BİR HEDEF”

Bakan Kasapoğlu, spor ülkesi olmanın topyekûn bir seferberliği gerektirdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Kadın erkek, genç yaşlı her yaş grubu için çok güzel hedeflerimiz var. Bu hedeflere adım adım yaklaşıyoruz. 2020 Tokyo Olimpiyatları bizler için güzel bir hedef. Modern tesislerimiz var, bu anlamda çok gururluyuz. Yurtdışında katıldığınız uluslararası müsabakalarda ülkemizdeki gibi yeni tesisleri göremezsiniz. Yeter ki spor yapalım. Spor yapan toplumların sağlık harcamaları da az oluyor, ruhsal ve fiziksel sağlığa katkı sağlıyor. Sporcu kişiler hoşgörülü ve barışçıl oluyor. İletişimleri kuvvetli oluyor.”

 

 


" TÜRKİYE, SPOR ÜLKESİ OLMA YOLUNDA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TÜRKİYE, SPOR ÜLKESİ OLMA YOLUNDA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TÜRKİYE, SPOR ÜLKESİ OLMA YOLUNDA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku