takip et takip et takip et
Gündem

20 Kasım 2019 - 124 Okunma

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanlığı, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına karşı şiddet olaylarına dikkat çekmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi.

Türk Eğitim Sen tarafından dün Türkiye genelinde eğitim çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekme, şiddetin önlenmesi ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderildi. Tokat’ta Yeraltı Çarşısı üzerinde toplanan sendika üyeleri “Şiddete birlikte dur diyelim” yazılı dövizler taşıdı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, öğretmene yönelik şiddet olaylarının artarak devam ettiğini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim çalışanlarına şiddet konusunda gerekli adımların atılması için irade ortaya koymasını istedi. Akkaya, eğitimde artan şiddet olaylarının öğretmenler ve eğitim çalışanlarının moral ve motivasyonlarını olumsuz etkilediğini kaydetti.     Daha sonra Hakan Akkaya ve beraberindekiler PTT Tokat Şubesine giderek mektubu postaladı.

Mektupta; artan şiddet olaylarına özellikle eğitim camiasında artan şiddete dikkat çekilerek öğretmenlik mesleğinin itibarını artırıcı tedbirleri alınması, güvenlik tedbirleri ve hizmetlerinin yetersiz olduğu,  disiplin mevzuatının yetersizlikleri gibi başlıklar ele alınarak “Biz eğitimciler olarak, eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması anlamında toplumsal bir seferberlik haline ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Ki, zaten öğretmene yönelik şiddet sadece eğitim çalışanlarının sorunu değil, toplumun sorunudur. Çünkü unutulmasın ki, öğretmene verdiğimiz değer, aslında ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir” ifadelerine yer verildi.

Türk Ceza Kanunu’nun 112 inci maddesinde düzenleme yapılması, şiddeti önleyici tedbirler ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi sağlanarak eğitim çalışanlarının güvenlik içinde çalışması yasal koruma altına alınması talep edilen mektupta ayrıca, Cumhurbaşkanına ithafen, “Eğitim çalışanlarına şiddet konusunda ilgili süreçleri harekete geçirmenizi istirham ediyoruz. Eğitimin asli unsuru ve taşıyıcı kolonu olan öğretmenlerimizin saygınlığının artırılması, güvenli çalışma ortamlarına kavuşmaları, daha verimli eğitim hizmetini getirecek ve dolayısıyla toplumun sağlıklı geleceğini inşa edecektir.

Toplumsal meselelere ve özellikle eğitim sorunlarına duyarlı yaklaştığını bildiğimiz zat-ı alinizin, eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi anlamında gerekli adımların atılması hususunda irade ortaya koyacağına inanıyoruz.

Daha fazla canın yitip gitmemesi, mirasçısı olduğumuz medeniyetimize yakışmayan öğretmene şiddetin önlenmesi anlamında yasal düzenlemenin bir an önce yapılması bizleri ziyadesiyle memnun edecektir. Biz inanıyoruz ki, öğretmenle birlikte kaybettiğimiz, esasında toplumun ve Türkiye’nin geleceğidir.” ifadelerine yer verildi.


" TÜRK EĞİTİM SEN’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TÜRK EĞİTİM SEN’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TÜRK EĞİTİM SEN’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku