takip et takip et takip et
Gündem

22 Ekim 2019 - 10:36:51 - 130 Okunma

TOPLU ULAŞIMA YÜZDE 12,5 ZAM

Tokat Belediyesi kent içi toplu ulaşım tarifelerinde değişikliğe gitti. Yeni tarifeye göre tam bilet ücreti 2,50 TL, tek kullanımlık bilet ise 3 lira oldu.

Tokat Belediyesi Meclisinde toplu ulaşım tarifelerinde değişikliğe gidildi. Yüzde 12,5 zam oranıyla tarifeler, mecliste oy çokluğu ile geçti. 3 Ekimde alınan karar geçtiğimiz hafta perşembe günü uygulanmaya başlandı. Yeni tarifeye göre; yüzde 12,5 oranındaki artışla tam bilet 2 buçuk lira, tek kullanımlık bilet ise 3 lira oldu.

Konuya ilişkin bilgi aldığımız Tokat S.S. 3 No.lu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Mahmut Öztürk, fiyat artışlarının son yaşanan zamlardan kaynaklandığını belirterek, “Ayın 3’ünde Belediye Meclisinden karar çıktı, perşembe günü uygulanmaya başlandı. Yüzde 12,5 oranında zam geldi. Sadece Tokat’ta alınan bir karar değil. Çevre illerle birlikte hareket ediliyor. Tokat şartlarına uygun oranda zam yapıldı. Bu zam zaten ihtiyaçtı. Ülkemizde ekonomik kriz var malum. Yakıta yapılan zamlar arttı. Giderlerimizdeki artış oranı yüzde 40-50 oranında artmasına rağmen, yüzde 12,5 oranında zam yapıldı.” dedi.


" TOPLU ULAŞIMA YÜZDE 12,5 ZAM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOPLU ULAŞIMA YÜZDE 12,5 ZAM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOPLU ULAŞIMA YÜZDE 12,5 ZAM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku