takip et takip et takip et
Gündem

25 Kasım 2019 - 575 Okunma

TOKAT’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Tokat’ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Tokat’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri, Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlamış ve hazırlanan programlarla hafta boyunca devam etmişti. Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde program düzenlendi.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon ve 48. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Ayhan Ocak, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, il protokolü, kurum müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşması Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali tarafından yapıldı. Öğretmenlerin gününü kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Bir insanın hayatındaki en güzel ve en büyük mucize okula başlarken iyi bir öğretmenle karşılaşmasıdır. Öğretmen bilgiden ve beceriden önce çocuğa sevgisini ve şefkatini vermeli, öğrenci öğretmenine güvenmeli ve kendini sınıf ve okul ortamında güvende hissetmeli. Öğrenci bu sevgi ve güveni; öğretmeninin yüzünden, gözünden, ses tonundan, davranışlarından on saniye içinde alır ve hisseder. Ancak bu sevgi ve güven ortamı oluştuğunda her çocuğun içindeki müfredat açığa çıkar, korku gider merak tetiklenir, cesaret yeşerir ve öğrenme vücut bulur. Bize emanet edilenin değeri çok büyük, bu emanet paha biçilemez. Bize ülkemizin hatta dünyanın geleceği emanet edilmiş. Bizim vazifemiz işini iyi yapan insanlar yetiştirmek, eğitim verdiğimiz insanların hedefi ahlak, ilim ve hikmet olmalı. Öğretmen milletin pusulasıdır. Öğretmen hangi yöne giderse milletin ruhu da onu takip eder. Dünyada hiçbir fetih sınıfın kapısını ve öğrencilerin gönlünü açmak kadar şerefli değildir. Öğretmenler günümüz kutlu olsun, sağlık ve huzur içerisinde nice meslek yılları geçirmeniz dileklerimle hepinizi saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum” dedi.

ÖĞRETMENLER TÜRK MİLLETİNİN YÜZ AKI

Türkiye’nin bugüne gelmesinde, öğretmenlerin alın terinin ve emeğinin olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, bütün öğretmenlerin gününü kutladığını belirterek, “Öğretmenler Türk Milletimizin yüz akıdır. Bilginin taşıyıcısıdırlar. Ben şuna da inanıyorum, Türkiye’nin önü açık, ulaşım, iletişim, enerji, tarım, sağlık, eğitim ve hayatın her alanında dev adımlar atıyor, daha da atacak. Önümüzdeki güçlü Türkiye ve yarınlar için öğretmenlere daha çok ihtiyacımız var. Öğretmenlerimizde bunu ziyadesiyle yerine getiriyor. Geleceğin büyük Türkiye’sini inşa edecek çocukları eğitmek ve daha iyi yetiştirebilmek için idareciler olarak bizlere düşen görev başta ilin Valisi olmak üzere, Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, Tokatlı hemşerilerimiz, siyaset ve sivil toplum kuruluşları olarak öğretmenlerin işini kolaylaştırmak, onları yüreklendirmek ve cesaretlendirmek. Bunu yapmaktan da büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Eğitime, bilgiye, kültüre, bilime dost bir vali olarak öğretmenleri ayrıca sevdiğimi ifade ediyorum, onların her zaman yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ ÖĞRETMENLERE İHTİYAÇ VAR

Tokat Belediyesi adına öğretmenlere verilen hediyeleri takdim eden Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, “En değerli varlıklarımızı çocuklarımızı öğretmenlere emanet ediyoruz. Güçlü Türkiye için güçlü öğretmenlere ihtiyacımız var. Öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu.

EMEKLİYE AYRILAN ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ

Adaylıkları kalkan öğretmenlerin yemin töreni sonrasında öğretmenler adına Gazi Osman Paşa Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Tuğba Özdemir konuşma yaptı. Emekliye ayrılan öğretmenlere Vali Dr. Ozan Balcı tarafından Hizmet Şeref Belgesi takdim edildi. Halk oyunları usta öğreticileri tarafından halkoyunu gösterisi ve Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğretmenleri korosunun müzik dinletisi ile program sona erdi.


" TOKAT’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku