takip et takip et takip et
Gündem

3 Aralık 2019 - 150 Okunma

TOKAT YAZARLIK ATÖLYESİ GELECEĞİN YAZARLARINI YETİŞTİRİYOR

Kültür Bakanlığı, İLESAM, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen Yazarlık Atölyesi çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’de sadece 7 ilde uygulanan yazarlık Atölyelerinden Tokat Yazarlık Atölyesi dikkat çekici ve etkili çalışmalarla gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Mahmut Hasgül’ün koordinatörlüğünde devam eden atölyenin bu haftaki konukları İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, şair Kenan Yavuzarslan ve şair Recep Yılmaz oldu.

İlimizdeki lise öğrencileri arasından seçilmiş 60 öğrenciye verilen seminerler ve yapılan atölye çalışmalarının bu haftaki konusu “üslup ve içerik” olarak belirlendi. Mehmet Nuri parmaksız konunun dışında bir de telif haklarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Şair konuklardan örnek şiirlerin okunduğu atölyede öğrencilerin şiir ve edebi sözleri de dinlenerek incelendi.

Atölye çalışmalarına izleyici olarak katılan Yazar Ayla Bağ ve edebiyat Öğretmeni Hülya Şenkul da çalışmalarla ilgili gözlem ve düşüncelerini paylaştı.


" TOKAT YAZARLIK ATÖLYESİ GELECEĞİN YAZARLARINI YETİŞTİRİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT YAZARLIK ATÖLYESİ GELECEĞİN YAZARLARINI YETİŞTİRİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT YAZARLIK ATÖLYESİ GELECEĞİN YAZARLARINI YETİŞTİRİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku