takip et takip et takip et
Gündem

30 Ekim 2019 - 432 Okunma

TARIMSAL DESTEKLEMELER BELLİ OLDU

Abone Ol

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılı tarımsal desteklerle ilgili Cumhurbaşkanı kararırın Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu.

Çiftçilerin aylardır beklediği destekleme kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü kararı internet sitesinde duyurdu. Karara göre mazot desteğinde artış görüldü. Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale destekleme primi 5 kuruştan 10 kuruşa çıkarılırken, dane zeytin ilk kez destekleme kapsamına alındı. Pamuk, yağlı tohumlar, bakliyat, zeytinyağı, çay ve diğer ürünlerdeki fark ödemesi desteklerinde artış yapılmadı.

Çiftçilere Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında, dekar başına buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için toplam 27 lira, çeltik, kütlü pamuk için 66 lira, nohut, kuru fasulye, mercimek için 26 lira, patates için 31 lira, yağlık ayçiçeği, soya için 30 lira, dane mısır için 29 lira, kuru soğan, kanola, aspir, yaş çay, fındık, yem bitkileri için 21 lira, zeytin ve diğer ürünler için 19 lira destek verilecek. Nadas için de dekar başına 8 liralık mazot desteği sağlanacak.


" TARIMSAL DESTEKLEMELER BELLİ OLDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TARIMSAL DESTEKLEMELER BELLİ OLDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TARIMSAL DESTEKLEMELER BELLİ OLDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku