Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
SÜT REÇELİ DİKKAT ÇEKİYOR

SÜT REÇELİ DİKKAT ÇEKİYOR

ABONE OL
14 Aralık 2019, 13:49:26

Kendi yaptığı süt reçeliyle ev ekonomisine katkı sağladığını belirten Ayşe Şenel, süt reçelinin fındık kreması tadıyla çocuklar için doğal ve besleyici bir ürün olduğuna işaret etti.

Reçeller, kahvaltı sofralarının vazgeçilmez doğal tadıdır. Ev hanımı Ayşe Şenel de hamur işleri, pasta, börek, sarma çeşitleri yanında yaptığı organik reçelleri de insanların beğenisine sunuyor. Süt Reçelinin dikkat çeken ürünlerinden biri olduğunu söyleyen Ayşe Şenel, süt reçelinin çocuklar için ideal bir besin kaynağı olduğuna işaret eti.

Şenel, kendi hazırladığı el emeği doğal yiyeceklerini Yerli Malı haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında açılan stantlarda satışa sundu. Reçel ve turşu çeşitlerinin yanı sıra erişte, hamur gibi mutfağın vazgeçilmez lezzetlerini standında satışa sunan Kadın Girişimci Ayşe Şenel, ‘Ayşe Ana’nın lezzetleri’ adı altında hamur işleri, pasta, börek, sarma çeşitleri, içli köfte, mantı, yaş pasta, kurabiye, turşu gibi ürünleri satarken, hamur kesimi ve kışlık hazırlama dönemlerinde de sipariş alıyor.

Ürünleri hakkında bilgi veren Ayşe Şenel, “Şeftali, çilek, incir, erik, süt reçelimiz var. Bunun haricinde erişte, tarhana, kuşburnu, sarma yapıyoruz. Ev ekonomisine katkı sağlıyorum. Eşim emekli. O da beğeniyor. Çevremizden de talep görüyoruz. Beğenerek alıyorlar. Reçeller 15 TL, Turşular 10 TL” dedi.

SÜT REÇELİ RAĞBET GÖRÜYOR

Süt reçeli dikkat çekerken reçelin yapımını anlatan Şenel, “Süt reçeline şeker, süt ve karbonat koyuyoruz.  Ağır ateşte 5-6 saat kıvam alana kadar kaynatıyoruz. Süt reçeli organik, katkı maddesi yok. Aynı fındık kreması gibi. Çocuklar için doğal ve ideal tüketilecek bir ürün” dedi.

DİKKAT!  Irklarına Göre Dünyanın En Zeki 10 Köpeği!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments