takip et takip et takip et
Gündem

17 Ekim 2019 - 124 Okunma

SERENLİ BELDESİ’NE 1200 DÖNÜM CEVİZ

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ilçesine bağlı Serenli beldesinde ceviz üretimi yapılacak alanda incelemelerde bulunarak, Tarım Tokat Ceviz Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında bin 200 dönüm alana ceviz dikileceğini, hedefin ise 5 bin dönüm alanda ceviz yetiştirmek olduğunu söyledi.

2023 Tokat Vizyonu kapsamında Tokat Valiliği koordinesinde ‘Tarım Tokat’ üst başlığı altında sürdürülen ‘Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi’ kapsamında bin 200’ü Serenli’ye olmak üzere toplam 10 bin dönüm ceviz dikileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, 200 dönüm alana ise fidan dikileceğini kaydetti.

Niksar’la özdeşleşmiş olan Niksar cevizinin bir marka olduğunu  söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, DOKAP  desteği ile ceviz dikilecek alanın projelendirilen kısmının etrafının çevrilmesi, sulama malzemelerinin temini ve kurulması, çukur açma, fidan temini ve teknik işlemlerin yapılmasına tam destek verdiğini ifade etti.

Reşadiye’den Erbaa’ya kadar Kelkit Vadisi’nin iki yakasının da başta ceviz olmak üzere badem, kızılcık, kuşburnu ile donatılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Niksar’ın cevizi çok ünlü. Bunu daha çok yayalım.” dedi.

Önümüzdeki yıl hedeflenen 5 bin dönüm ceviz üretimi için çalışmaların hızlı bir şekilde yürütülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı’nın inceleme gezisine Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleş ile ilgili kurum amirleri katıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Serenli’de Vatandaşlarla Bir Araya Gelerek, Çocuklara Kitap Hediye Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, Serenli beldesindeki inceleme gezisi kapsamında belde halkıyla ile de bir araya geldi. Serenli’de vatandaşlara hal hatır sorarak, sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, belde çocuklarına da kitap hediye etti.


" SERENLİ BELDESİ’NE 1200 DÖNÜM CEVİZ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SERENLİ BELDESİ’NE 1200 DÖNÜM CEVİZ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SERENLİ BELDESİ’NE 1200 DÖNÜM CEVİZ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku