takip et takip et takip et
Gündem

4 Kasım 2019 - 269 Okunma

SANAYİ SİTESİ İÇİN TEK YETERLİ İL TOKAT

Abone Ol

Yeni Sanayi Sitesinin bu ay içinde görüşmeleri yapılacak 2020 yatırım programları arasına alınması bekleniyor.

Şehir içinde kalan sanayi sitelerini şehir dışına taşıma çalışması kapsamında yapımı planlanan Tokat yeni sanayi sitesinin, bu ay içerisinde görüşmeleri yapılacak 2020 yılı yatırım programları bütçesine dahil edilmesi bekleniyor.

Tokat’a yapılacak yeni sanayi sitesiyle ilgili yürütülen çalışmalarda son aşamalara gelindi. Şehir içinde kalan sanayi sitelerini şehir dışına taşıma çalışması kapsamında 11 il içerisinde mülkiyet sorunlarını çözen, dosyası Bakanlık tarafından onaylanan tek il olan Tokat’ın 2020 bütçesine alınma görüşmeleri bu ay içerisinde yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Yatırım Başkanlığından ayrılacak bütçe ile 2020 yılı içerisinde yeni sanayi sitesi için temel atılması planlanıyor. S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, yeni sanayi sitesi planlaması sürecine ilişkin yaptığı bilgilendirmede, “Kömeç Köyü altında Yeşilırmak kenarında 540 bin metrekare yüz ölçüme sahip Yeni Sanayi Sitesi Tokat Belediyesi mücavir alanlar içerisine alınmıştır. Tokat Belediye Meclisi tarafından imar çalışmaları onaylanmış, Çevre Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından 46 adet tapu tescili Tokat Yeşil Sanayi Sitesi Kooperatifi adına parası yatırılarak tapu işlemleri yapılmıştır. Metalciler, otomotivciler, marangozlar gibi çeşitli sektörlerden olmak üzere 600 üyesi olan kooperatifimiz tarafından dosyalarımız teslim edildi. Bakanlığın gerekli incelemeleri yapıldıktan sonra Bakan oluru ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Yatırımlar Başkanlığına 10.08.2019 tarih ve 384798 sayılı olurları ile gönderilmiştir.” dedi.

TOKAT, DOSYASINI TAMAMLADI

Tokat’ın sanayisi şehir dışına taşınması için seçilen 11 il arasında dosyası tamamlanan tek il olduğuna dikkati çeken Altan Çelik, “Şehir içinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılması için öncelikli 11 il içerisinde mülkiyet sorunlarını çözen, dosyası Bakanlık tarafından onaylanan tek il Tokat’tır. 2020 yatırım programları ve bütçeler Kasım 2019 tarihinde netleşmektedir. Bu konuda Tokat Milletvekillerimiz gerekli görüşmeleri Bakan Bey ile sürdürmektedir. Kasım 2019’da yatırım ve bütçe ayrılması konusunda tek yeterli il olan Tokat’tır. Bu konuda Tokat Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımıza bugüne kadar verdikleri destek ve bundan sonra verecekleri destek için teşekkürlerimizi arz ediyorum. 2020 yatırımları için tek yeterli il olan Tokat için tüm kurumların destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.


" SANAYİ SİTESİ İÇİN TEK YETERLİ İL TOKAT konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SANAYİ SİTESİ İÇİN TEK YETERLİ İL TOKAT ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SANAYİ SİTESİ İÇİN TEK YETERLİ İL TOKAT ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku