takip et takip et takip et
Gündem

12 Aralık 2019 - 498 Okunma

SAĞLIK TARAMASI TANITIM PROGRAMI

Abone Ol

2019-2020 dönemi Eğitimde Sağlık Hareketi Göz, Kulak ve Ortopedik Tarama Projesi, Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen programla tanıtıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Sağlık Tokat ve Eğitim Tokat projeleri kapsamında yürütülen Göz, Kulak ve Ortopedik taramalar ile çocuklarda oluşabilecek birçok hastalığın erken yaşta önüne geçildiğini, çocukların başarılarına katkı sağlandığını kaydetti.

Tokat Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile geçtiğimiz dönem başlayan proje ile başladığı günden bu yana 14 bin 546 öğrencinin göz, kulak ve ortopedik taramalarının yapıldığı belirtildi.  Bin 887 öğrencinin göz polikliniğine, 273 öğrencinin kulak, burun, boğaz ve 748 öğrencinin ortopedi polikliniğine yönlendirildiği kaydedildi.

Göz, Kulak ve Ortopedik taramaları yapılan öğrencilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı,“Çocuklarımızı seviyoruz. Onların akademik başarılarının yanı sıra fiziksel gelişimi bizim için önemlidir. Tüm Tokat’ta bu uygulamayı yayalım. Anaokulu ve ilkokullarda çalışmaları tamamlayalım. İlçeler ve köylerde de ekiplerimiz çalışmalarına devam etsin. Çocuklarımızı seviyor, onları önemsiyorum.” dedi.

Tokat’ta başarılı çalışmalar yürütüldüğünü ve bundan da mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  başta okul müdürleri olmak üzere, okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere,  öğrencilere ve sağlık teşkilatına emekleri ve gayretleri nedeniyle teşekkür etti.


" SAĞLIK TARAMASI TANITIM PROGRAMI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere SAĞLIK TARAMASI TANITIM PROGRAMI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda SAĞLIK TARAMASI TANITIM PROGRAMI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku