takip et takip et takip et
Manşet

11 Ocak 2020 - 418 Okunma

PTT, 6 ADET TOKAT MOTİFLİ PULU TEDAVÜLE SUNDU

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında PTT Genel Müdürlüğü Tokat’ın yazma desenli motiflerini taşıyan 6 adet pulu tedavüle sundu.

Ayrıca PTT Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığından, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü’nün  “Pullarda Yaşayan Tokat” projesine teşekkür mesajı geldi.

Mektup posta kartı ve posta pulu kültürünün sürdürülmesi geçmişten bugüne el sanatlarının yaşatılması için Tokat yazma motiflerinin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılması amacıyla Tokat Olgunlaşma Enstitüsü ve Tokat PTT Baş Müdürlüğü tarafından “Pullarda Yaşayan Tokat” projesi hayata geçirilmişti.

Proje sonucunda Olgunlaşma Enstitüsü tarafından tasarlanan pullardan 6 tanesi ulusal ve uluslararası alanda Tokat’ı tanıtıyor.

PTT Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığı ise çalışmalarından dolayı Tokat Olgunlaşma Enstitüsüne teşekkür etti.

Değerli Kağıtlar Daire Başkanı Mehmet Orhon ve PTT Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ragıp İmamoğlu imzasıyla gönderilen teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verildi; “Bayrak, milli marş ve paradan sonra ülkemizin bağımsızlık sembolü olan pullar ile ülkemizin tarihi, kültürel ve sanatsal değerleri, doğan güzellikleri nesilden nesile aktarılmaktadır. Şirketimizce 16.12.2019 tarihinde tedavüle sunulan yazma motifleri konulu resmi posta pullarının hazırlık aşamasında göstermiş olduğunuz değerli katkılarınızdan dolayı PTT AŞ ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”

Tokat Olgunlaşma Enstitüsünün titiz çalışmalarının ürünü olan pullarda, kağıt içi yazma motifleri kullanıldı.


" PTT, 6 ADET TOKAT MOTİFLİ PULU TEDAVÜLE SUNDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere PTT, 6 ADET TOKAT MOTİFLİ PULU TEDAVÜLE SUNDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda PTT, 6 ADET TOKAT MOTİFLİ PULU TEDAVÜLE SUNDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yorumlar (1 Yorum)

  • Mehmet AKARSLAN

    Elinizde mevcut ise pulları ayrı ayrı konulsaydı daha faydalı olurdu diye düşünüyorum,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku