takip et takip et takip et
Gündem

26 Mart 2020 - 269 Okunma

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDE AMELİYAT ÖNLÜĞÜ VE TULUM ÜRETİLİYOR

Abone Ol

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü tarafından koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanları için cerrahi ameliyat önlüğü ve tulum üretilmeye başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Koronavirüs ile Mücadele Önlemleri’ kapsamında, pilot il olarak belirlenen Tokat’ta, Olgunlaşma Enstitüsü tarafından tulum ve cerrahi önlük üretimine başlandı. Enstitü atölyesinde 10 personel sağlık personelinin ihtiyacını karşılamak amacıyla üretim yapıyor.

Günlük 200 tulum ve 200 cerrahi önlük üretimi yaptıklarını ifade eden Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, “Bilindiği üzere ülkemizin geçtiği bu sıkıntılı günlerde her paydaşın dayanışması ve üretime ortak edilmesi hedefiyle belirlenen pilot bölge uygulamalarına Tokat ilimiz de dahil edilmiştir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Özer’in de özellikle Tokat’ta yapılmasını istediği medikal maske, önlük ve tulum üretimi konusunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali’nin direktifleriyle Tokat Olgunlaşma Enstitüsü olarak hemen çalışmalara ve üretime başlamış bulunmaktayız. Kurumumuz bünyesinde üretimini ivedilikle ve titizlikle gerçekleştirdiğimiz medikal maske, önlük ve tulumlar; hastane ve askeriye gibi devletimizin çeşitli kurumlarında kullanılmak üzere teslim edilecektir. Tokat Olgunlaşma Enstitüsü olarak bu süreçte üretime katılan bir paydaş olmaktan gurur duyuyoruz. Ürettiğimiz medikal ürünlerin vatandaşlarımıza faydalı olmasını ve korona virüs salgınından ülkemizin bir an önce kurtulmasını diliyoruz.” diye konuştu.


" OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDE AMELİYAT ÖNLÜĞÜ VE TULUM ÜRETİLİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDE AMELİYAT ÖNLÜĞÜ VE TULUM ÜRETİLİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNDE AMELİYAT ÖNLÜĞÜ VE TULUM ÜRETİLİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku