takip et takip et takip et
Gündem

9 Eylül 2019 - 10:19:37 - 232 Okunma

OKUL GÜVENLİĞİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI

2019-2020 eğitim-öğretim yılı yarın başlıyor. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının Tokat'ta huzur ve güven içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla okul çevrelerinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü 'Okul Güvenliği Toplantısı' Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığında yapıldı.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı yarın başlıyor. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının Tokat’ta huzur ve güven içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla okul çevrelerinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü ‘Okul Güvenliği Toplantısı’ Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığında yapıldı. Okulların güvenlik konusunda çok hassas ve dikkatli çalışılmasının gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Okul güvenliği işi çok önemli. Gerekli tedbirler alındı, gerekli planlamalar yapıldı. Okulun çevresinde uyuşturucu vs. zararı maddeler kesinlikle olmamalı. Bu konuda duyarlı olmalıyız. Aşılamayacak bir problem olduğunda da kapım sizlere her zaman açık. Okul servisleri özellikle denetlenecek. Kantinlere yeni düzenlemeler yapıldı. Kantinde ne satılacak, ne satılmayacak önceden karar verilecek.” dedi.

Tokat’ta öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Okul Güvenliği “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi il koordinasyon toplantısı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Gaziosmanpaşa Lisesi konferans gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Musa Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul idarecileri, okul aile birliği başkanları ve veliler katıldı.

İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ortak protokolü ile uygulamaya konulan “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesinin tanıtım sunumu ve Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin konuşması ile başlayan programda Vali Dr. Ozan Balcı, yeni eğitim-öğretim yılının kazasız belasız bir yıl olmasını dileyerek, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının eğitim camiamıza ve velilere hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

“Çocuklarımızın Güvenliği Çok Önemli”

Okulların güvenlik konusunda çok hassas ve dikkatli çalışılmasının gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Okul güvenliği işi çok önemli. Gerekli tedbirler alındı, gerekli planlamalar yapıldı. Okulun çevresinde uyuşturucu vs. zararı maddeler kesinlikle olmamalı. Zaten buna müsaade etmeyiz. Uyuşturucu konusu çok önemli. Bu konuda duyarlı olmalıyız. Aşılamayacak bir problem olduğunda da kapım sizlere her zaman açık. Okul servisleri özellikle denetlenecek. Kantinlere yeni düzenlemeler yapıldı. Kantinde ne satılacak, ne satılmayacak önceden karar verilecek. Eliniz üstünde olsun. Bunlar okul güvenliğini ilgilendiren önemli konular.” dedi.

“Etüt Tokat’a Sahip Çıkalım”

Okulları, eğitimi, çocukları ve eğitim camiasını çok önemsediğini ve her zaman destek vereceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Eğitim camiası benim için çok kıymetli. Çocuklarımız için bir çok proje yürütüyoruz. Bu sene Türkiye’nin örnek alacağı proje başlattık. Etüt Tokat projesi yazın 8. sınıf ve 12. sınıflara açıldı.  Çocukları geleceğe hazırlamamız lazım, onların elinden tutmamız lazım. Bu sene de 7. sınıfları da liseye hazırlamak 11. sınıfları da üniversiteye hazırlamak için bu projeye dahil etmemiz lazım. Çok güzel önemli bir proje. Çocuklarımızın elinden tutmak lazım. Bunu bütün velilere duyurmak  gerek. Akademik olarak da hedef koyduk.  İlk 3 yılda Tokat hem üniversite sınavını kazanma anlamında hem lise sınavını kazanma anlamında hedefimiz ilk 20’de olmak. ilk 5 yılda ilk 5’te olmak. Bunu da eğitim camiamız ve velilerin desteği ile yapacağız. Bizim akademik anlamda öğretmenlerimiz, müdürlerimiz bu işi yürütüyorlar. Amacımız çocukların akademik anlamda başarılı olmaları. Velilerden ricam her hafta toplantı yaparak bu işi takip etmeleri. Etüt Tokat çocuklarımızın geleceği için müthiş bir proje.

“Z-Kütüphanesi Olmayan Okul Kalmayacak”

Çocuklarımızın en nitelikli, içerik bakımından zengin kitaplarla bilgi ve birikim kazanması için çalışmalar yürütüldüğünden söz eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kitap okumayı önemsiyoruz. Bilgiye ulaşmanın en iyi yolu kitap. Bu sene ilçelerde dahil olmak üzere 38 tane zenginleştirilmiş kütüphane yaptık.  Merkezde 30 tane yaptık. Hedefimiz zenginleştirilmiş kütüphanesi olmayan okul kalmayacak. Kütüphanesi olmayan okul olmaz. Kitap okuyup başarısız olan bir çocuk da yok. Okuyup başarısız olan olamaz, kitap okuyan akademik alanda da başarılı olur. Kitap okumak disipline eder.” diye konuştu.

“Hedef Çocuklarımıza Güzel Bir Gelecek Sunmak”

Çocukların her alanda başarılı olmaları için her zaman destek vereceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Başarı sadece akademik anlamda değil kültürel, sosyal, sportif ve sanatsal anlamda komple bir bütündür. Eğitim sadece akademik bir başarı değildir. Çocuklarımızın yabancı dili iyi kullanmaları lazım. Türkçeyi iyi kullanmaları lazım. Bunlar emekle olan şeyler ve emek vermeden elde edemeyiz. Dediğim gibi eğitim camiasını seviyorum, onların dertleriyle dertlenmekten mutluluk duyuyorum.” dedi.

Toplantı sonunda katılımcılarla beraber fotoğraf çekinen Vali Dr. Ozan Balcı, birlik ve beraberlik içerisinde Tokat için çalışmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, çocuklar için emek veren herkese teşekkür etti.

 


" OKUL GÜVENLİĞİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere OKUL GÜVENLİĞİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda OKUL GÜVENLİĞİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1Alanyaspor5410125713
2Fenerbahçe5311116510
3Gaziantep FK53111010010
4D. G. Sivasspor52218538
5Yukatel Denizlispor52215238
6Rizespor52215418
7Galatasaray52216608
8BTC Türk Y. Malatyaspor521211657
9Trabzonspor51317706
10İttifak Holding Konyaspor51314406
11Beşiktaş512278-15
12M. Başakşehir512258-35
13Göztepe512214-35
14Antalyaspor512259-45
15MKE Ankaragücü512237-45
16Kasımpaşa511357-24
17Kayserispor503268-23
18Gençlerbirliği5023510-52

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku