takip et takip et takip et
Gündem

28 Ağustos 2019 - 260 Okunma

NİKSAR’DA ESKİ HASTANENİN YERİNE SAĞLIK MERKEZİ

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan eski devlet hastanesinin yerine 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Aile Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Merkezi hizmet binasının yapılacağını söyledi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan eski devlet hastanesinin yerine 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Aile Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Merkezi hizmet binasının yapılacağını söyledi.

Niksar’da eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgeye sağlık merkezi yapımı için çalışmalar başlatıldı. Niksar’da yeni devlet hastanesinin yapının ardından yıkılan eski hastane bölgesine 1 ekiplik 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 9 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Merkezi Hizmet binası için yapım ihalesi gerçekleştirildi. Alanda Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ile incelemelerde bulunan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, bölge sakinlerinin talebi doğrultusunda gerekli girişimlerde bulunarak, sağlık merkezi Niksar’a kazandırdıklarını söyledi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaptığı açıklamada, “Ak Parti İlçe Başkanımız Kemal Yılmaz bey ile birlikte eski hastane olarak tabir edilen bölgedeyiz. Kültür Mahallemiz ile GOP Mahallemizin kesiştiği bu noktada, hükümetimiz ile istişarelerde bulunduğumuz ve yatırım programına alınan 1 ekiplik 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 9 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Merkezi Hizmet binası için yapım ihalesi gerçekleştirildi. 16 Ağustos’ta ise yer teslimi gerçekleştirildi. Bizlerde belediye olarak ruhsatlarını vererek, arzu ettiğimiz bu sağlık hizmetinin inşaatı başlamasını sağlayacağız. Bu sağlık kompleksinin ilçemizde yapılmasına büyük destekleri olan, Tokat Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi

574,29 m2 oturum alanı, 2826,73 m2 İnşaat alanı ve Bodrum+Zemin+3 Kattan oluşan merkezde 1 ekiplik 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 9 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Merkezi Hizmet binası bulunuyor.


" NİKSAR’DA ESKİ HASTANENİN YERİNE SAĞLIK MERKEZİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere NİKSAR’DA ESKİ HASTANENİN YERİNE SAĞLIK MERKEZİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda NİKSAR’DA ESKİ HASTANENİN YERİNE SAĞLIK MERKEZİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku