takip et takip et takip et
Manşet

21 Kasım 2019 - 585 Okunma

MİLLİ GÜREŞÇİ YASİN DAĞ, HÜSEYİN AKBAŞ SERBEST GÜREŞ TURNUVASINA HAZIRLANIYOR

Tokat Merkez'de 9 yıldır Güreş yapan Milli Güreşçi Yasin Dağ, Hafta sonu Pazar günü 10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvasına hazırlanıyor.

Hüseyin Akbaş Spor Merkezi’nde bulunan güreş salonunda antrenmanlarına devam ediyor. Hüseyin Akbaş adına yapılan turnuvada rakiplerini minderde yenerek şampiyon olmak isteyen Milli Takımda dereceleri olan Dağ, yaptığı açıklamada 10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş turnuvasında iyi bir derece yapmak istediğini belirtti.

YASİN DAĞ: “GÜREŞ SON ZAMANLARDA SÖNÜK GEÇİYOR BİRAZ DAHA HAREKETLİ OLABİLİR”

Güreşçi Dağ “Hüseyin Akbaş çok değerli bir şampiyon. Onun gibi efsane daha çıkmaz. Onun adına yapılan turnuvada güreşmek ayrı bir gurur veriyor. Hüseyin Akbaş adına yapılan turnuva son zamanlarda sönük geçiyor, biraz daha hareketli olabilir. Geçen sene Hüseyin Akbaş Turnuvasında 3. olmuştum. Birinci de olabilirdim final de yapabilirdim ama üçüncülük madalyası aldım. Bu sene şampiyonluk hedefim. Çalışmalarımız devam ediyor. Tokat zaten güreşi seven bir memleket. Bundan dolayı da memleketimizde her yıl güreşte başarılar elde ediyoruz. Tokat’ın gençleri Hüseyin Akbaş’ın izinden gidiyor. Çok şükür iyi dereceler elde ediyoruz. Son zamanlarda güreşe ilgi azaldı. Büyüklerimize, yetkililerine sesleniyorum. Biraz daha güreşçilere destek çıkılırsa, bir Olimpiyat Şampiyonu veya Dünya Şampiyonu çıkabilir alt yapılardan. Allah’ın izniyle altyapı geliyor. Güreşimiz canlanıyor Tokat’ta.” dedi.

TOKAT GAZETESİ’NE TEŞEKKÜR

“Spor sadece futboldan, voleyboldan ve basketboldan ibaret değildir. Günümüzde insanlar bunları takip ettiği için gölgede kalmış güreş, altyapıdan gelen gençler ve bireysel sporlar gölgede kalıyor. Onlara nazaran bizim başarılarımız biraz daha az yer veriyor. Ama Tokat Gazetesi, Tokat’ta bizim sesimiz oluyor. Bundan dolayı teşekkür ederiz.’’ dedi.


" MİLLİ GÜREŞÇİ YASİN DAĞ, HÜSEYİN AKBAŞ SERBEST GÜREŞ TURNUVASINA HAZIRLANIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MİLLİ GÜREŞÇİ YASİN DAĞ, HÜSEYİN AKBAŞ SERBEST GÜREŞ TURNUVASINA HAZIRLANIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MİLLİ GÜREŞÇİ YASİN DAĞ, HÜSEYİN AKBAŞ SERBEST GÜREŞ TURNUVASINA HAZIRLANIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku