takip et takip et takip et
Gündem

11 Eylül 2019 - 656 Okunma

MHP HEYETİNDEN BELEDİYELER BİRLİĞİNE ZİYARET

Abone Ol

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici'yi ziyaret etti. Ziyarette belediyelerin daha iyi hizmet için ihtiyaçları gündeme taşındı. Ayrıca sel felaketine maruz kalan Güryıldız ve Gökal Beldeleri için de acil yardım talebinde bulunuldu.

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’yi ziyaret etti. Ziyarette belediyelerin daha iyi hizmet için ihtiyaçları gündeme taşındı. Ayrıca sel felaketine maruz kalan Güryıldız ve Gökal Beldeleri için de acil yardım talebinde bulunuldu.

Tokat Milletvekili Yücel Bulut beraberinde; Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz,  Bereketli Belediye Başkanı Necaattin Şahin, Çat Belediye Başkanı Mustafa Çoşar, Çevreli Belediye Başkanı Sadiertan Soysal, Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut, Güryıldız Belediye Başkanı Mustafa Özer,  Hatipli Belediye Başkanı Murat Cengiz, Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleç ve Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir ile Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’yi ziyaret etti. Ziyarette belediyelerin ihtiyaç ve sorunları iletilerek, talepler gündeme getirildi. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “9 Eylül 2019 tarihinde, Tokat’ta bayrağı teslim alan belediye başkanlarımızla birlikte Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici Bey’le uzun bir toplantı gerçekleştirdik. Belediyelerimizin halkımıza daha iyi hizmet verebilmesi için gerekli olan araç ihtiyaçlarının konuşulduğu toplantıda verimli sonuçlar aldığımıza inanıyorum. Özellikle geçtiğimiz günlerde yoğun dolu yağışı nedeniyle sel felaketine maruz kalan Güryıldız ve Gökal Beldelerimizin acil araç ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine işaret ederek, bu bölgelerde yaraların sarılması için gerekli olan araç yardımının belediyeler birliğinden talep edildiğini ifade ettik.

Ayrıca belediyelerimizin envanterinde bulunan araçların ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu ve özellikle itfaiye araçlarının oldukça eski ve bakıma muhtaç olduğunu, olası bir yangın halinde beldelerimizde yangına müdahale konusunda bu araçlarla sonuç alınmasının zorluğu anlatıldı.” diye konuştu.

“TEMİN KONUSUNDA GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici Bey bütün toplantı boyunca nezaket ve dikkatle sorunların üzerine eğilerek, en kısa zamanda ihtiyaç duyulan araçların temini konusunda gayret gösterileceğini ifade etti.

2003 yılında Tokat ilini Mülkiye Müfettişiyken ziyaret ettiğini ve hayran kaldığını, kendisini en çok şaşırtan iller arasında Tokat’ın yer aldığını ifade ederek, gelişmesinin ve kalkınmasının önü mutlaka açılması gereken bir şehir olduğuna işaret ederek, özellikle tanıtım sorunu bulunduğuna vurgu yaptı.

MHP LİDERİ BAHÇELİ’YE ZİYARET

Milletvekili Bulut, Belediyeler Birliği ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle, Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Ziyarette belediyelerin sorunlarının görüşüldüğünü belirten Yücel Bulut, “Ziyaret sonrasında MHP Genel Merkezi’ne geçen heyetimizi MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli kabul ederek, belediye başkanlarımızla bir süre sohbet etti. Tokat’ın sorunları konusunda kendisinin de bilgilendirildiğini, belediye başkanlarımızın sabır ve özveriyle hizmet konusunda gayretkeş olmaları gerektiğini belirten MHP Lideri, aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın önemine vurgu yaparak, ülkenin içinde bulunduğu hal ve şartları nazara alarak Cumhur İttifakından taviz verilmemesi gerektiğini anlattı. Cumhur İttifakından rahatsız olanlar olabileceğini, sabote etmek niyetinde olanların çıktığını ve çıkabileceğini ancak her şeye rağmen milli bekamızı teminat altına almak gaye ve gayretiyle ittifakı yaşatmak konusunda bütün kadrolarımızın özverili olması gerektiğini belirtti.” ifadelerini kullandı.

GENEL DEĞERLENDİRME

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat’ta MHP’li Belediye Başkanları ile hizmet seferberliği başlatıldığını belirterek, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, başkanlarımızı kabul ederek, onlara moral vermiş, ilkelerimizi bir kez daha hatırlatmıştır. Ayrıca Belediye Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici ile yapılan görüşmede oldukça verimli geçmiştir” dedi.

Bulut, “Mazeret üretmeden başarıyı yakalama yolunda gece gündüz çalışan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni bir yerel yönetim anlayışı ile halkımıza hizmet ediyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan tüm halkımızı sevgiyle kucaklıyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.


" MHP HEYETİNDEN BELEDİYELER BİRLİĞİNE ZİYARET konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MHP HEYETİNDEN BELEDİYELER BİRLİĞİNE ZİYARET ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MHP HEYETİNDEN BELEDİYELER BİRLİĞİNE ZİYARET ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku