takip et takip et takip et
Gündem

9 Ağustos 2019 - 140 Okunma

KÜÇÜK ESNAF DESTEK BEKLİYOR

Abone Ol

Mağaza Müdürü Dilek Karaca, “Kazandığını tekrar bu şehre yatırım yapan esnafa destek olun”

Tokat’ta Kurban Bayramı’na hazırlanan vatandaşları alışveriş telaşı sardı. Bayram kıyafeti alışverişi için mağazaların yolunu tutanlar kendileri ve özellikle çocukları için bayramlık kıyafet alıyor.

Mağaza Müdürü Dilek Karaca, Tokat’ta giyim sektöründe yaşanan gelişmeleri ve Kurban Bayramı öncesi yaşanan hareketliliği değerlendirdi.

Giyim sektöründeki zincir mağazaların ve internet alışverişinin küçük esnafa zarar ettirdiğini belirten Mağaza Müdürü Dilek Karaca, Tokatlılardan şehrin yerel esnafına sahip çıkmasını istedi.

İnternet alışverişinin hızla yaygınlaşması nedeni ile küçük esnafın zor günler yaşadığını belirten Giyim Market Mağaza Müdürü Dilek Karaca, yaklaşan Kurban bayramı öncesi vatandaşların küçük esnaftan alışveriş yapmaları çağrısında bulundu.

ESKİ BAYRAMLAR YAŞANMIYOR

Tokat’ta 60 yıllık Giyim Market işletmesinde Mağazada Müdürü olarak 14 yıldır görev yaptığını belirten Dilek Karaca, “Bayramda bir alışveriş telaşı oluyor ama maalesef eski bayramları yaşayamıyoruz. Bu ekonomi ile alakalı, kurban bayramında insanların kurban alışı, akabinde son bahara yakın olması sebebi ile kışlık teminatı, çocukların okul giderleri derken Kurban Bayramında Ramazan Bayramındaki kadar yoğunluk yaşamıyoruz” dedi.

TOKATLILARIN ŞEHRİNDEN YAPTIĞI ALIŞVERİŞ TEKRAR MEMLEKETE DÖNÜYOR

Vatandaşların alışveriş yaparken yerel esnafı tercih etmesi gerektiğini belirten Karaca, “Eski bayramların yoğunluğu yok. Yeni nesil internet üzerinden alışveriş yapıyor. Küçük esnaf kurumsal büyük firmalarla yarışmakta zorlanıyor. Tokatlıların şehrinden yaptığı alışveriş tekrar memlekete dönüyor. Diğer internet üzerinden yapılan alışverişler Tokat dışına gidiyor. O zamanda Tokat’a yatırım yapılamıyor. Tokat esnafına sahip çıkılmadığı için geriliyor. Teknoloji çağındayız, insanlar artık internetten alışveriş yapıyor. İnternet alışverişinden yerel esnaf olarak mustarip olduk, sadece Tokat için değil Türkiye genelinde bu yönde internet alışverişinden şikayetler var. Şuan alışverişlerin yüzde 60 genç ağırlıklı, gençlerde büyük firmalardan ve internetten alışveriş yapıyor, bunun önüne geçilemiyor. İlerde o da ortadan kalkacak çünkü 10 yıl önce alışveriş merkezleri yerel firmaları vurdu, şimdi ise internet alışverişi, alışveriş merkezlerini vurdu. Alışveriş merkezlerinde de boşalan dükkanlar var” şeklinde konuştu.

GİYİMDE YENİLİK ŞART

Giyim sektöründe yeniliğin önemi ile ilgili bilgiler veren Karaca, “Tokat’ta yıllar önce bu kadar mağaza ve işletme yoktu. Mağazada çalışan personel birkaç yıl sonra kendine bir işletme açıyor ama kimi ayakta durabiliyor kimi da duramıyor. 60 yıllık bir işletme kökeni olduğu için işletmemiz sağlam ve ayakta kaldı. Profesyonel bir ekip çalışması ile de alakalı,   ayakta kalabilmek için devamlı olarak yenilik yapmak gerekiyor. Sadece kıyafet ve moda anlamında değil, mağazanın kendini de yenilemesi gerekiyor. Güler yüzlü ve saygılı personel çok önemli, her zaman temiz ve titiz giyinmeye dikkat etmek gerekiyor.  Ayrıca ürünleri geliş fiyatına veya geliş fiyatının altına müşterilerimize satıyoruz. Bir müşteriyi mağazanıza çekebilmek için bunlar çok büyük etken. Bu sektörde yenilik şart.  Burada Tokatlılardan beklentimiz yerel esnafa sahip çıkmaları, esnafta zaten şehrine yatırım yapıyor” ifadelerini kullandı.


" KÜÇÜK ESNAF DESTEK BEKLİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KÜÇÜK ESNAF DESTEK BEKLİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KÜÇÜK ESNAF DESTEK BEKLİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku