takip et takip et takip et
Gündem

28 Kasım 2019 - 420 Okunma

İŞKUR’UN HİBE DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Abone Ol

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, engelli ve eski hükümlü hibe desteği projesinin tanıtım toplantılarına devam ediyor.

Proje hazırlamak isteyen vatandaşlar İŞKUR İl Müdürlüğü, Turhal Hizmet Merkezi veya Erbaa Hizmet Merkezi ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilecek. Ayrıca www.iskur.gov.tr internet adresinden hibe desteği projesi ile ilgili dokümanları da inceleyerek bilgi sahibi olabilecek. Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada

2020-1 Dönem proje başvurularının başladığı ve 18 Aralık 2019’un son başvuru tarihi olduğu belirtildi.

İŞKUR tarafından dezavantajlı grup içinde yer alan engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işyerini kurması, engelli bireylerin işe uyumumun sağlanması, engelli bireylerin istihdamının artırılması ve engelli bireylerin mesleki eğitiminin artırılması amacıyla yılda 2 defa hibe programı düzenleniyor. İŞKUR Tokat İl Müdürlüğü, Turhal Hizmet Merkezi ve Erbaa Hizmet Merkezi daha fazla kişinin proje başvurusu yapması amacıyla ortak hareket ederek, saha çalışmalarını ortak programlar hazırlayarak güçlendiriyor. Bu kapsamda geçen hafta Erbaa Tüm Engelliler Derneği’nde İŞKUR Tokat İl Müdürlüğü ve Erbaa Hizmet Merkezi işbirliği ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Bilgilendirme toplantılarının ikincisi ise Zile’de yapıldı.

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK PROJE DESTEKLERİ

Konu ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “Düzenlenen programlara proje hazırlayan eski hükümlü veya engelli raporu olan kişi sayısının artması bizim en fazla temenni ettiğimiz durumdur ve bu amaçla özellikle son iki haftadır özveri ile çalıştığımız sahada devam etmektedir.

İl Müdürlüğümüz, Turhal Hizmet Merkezi’miz ve Erbaa Hizmet Merkezi’miz daha fazla kişinin proje başvurusu yapması amacıyla ortak hareket etmekte, saha çalışmalarını ortak programlar hazırlayarak güçlendirmektedir. Bu kapsamda geçen hafta Erbaa Tüm Engelliler Derneği’nde İl Müdürlüğüz ve Erbaa Hizmet Merkezi’miz işbirliği ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir. Bilgilendirme toplantılarımızın ikincisi ise 26.11.2019 tarihinde Zile ilçemizde yapılmıştır. Zile ilçemizde gerçekleştirilen program kapsamında ilk bilgilendirme toplantımız saat:10:00’da Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneği’nde Turhal ve Zile Engelliler Derneği’nin katılımı ile gerçekleşmiştir. İkinci toplantımız ise aynı gün saat:13:45’te Zile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde denetimli serbestlik kapsamında olan vatandaşlarımız için yapılmıştır.

İŞKUR Hizmetleri, dezavantajlı grupların istihdam olanakları ve İŞKUR’un hibe desteklerinin anlatıldığı “Herkes için istihdam” temalı toplantılarımızda katılımcılara bilgilendirme sunumu yapılmış, katılımcıların hibe proje desteği ile ilgili sorulara cevap verilmiştir. Zile ilçemizde gerçekleştirdiğimiz toplantılarımıza İl Müdürlüğümüz, Turhal Hizmet Merkezimiz ve Erbaa Hizmet Merkezimizde görevli idari kadromuz da katılmıştır. Programa gösterdikleri yoğun ilgi nedeni ile Turhal Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneği başkanımız ve üyeleri ile Zile Engelliler Derneği başkanımız ve üyelerine teşekkür ederiz. Bilgilendirme toplantılarımızın üçüncüsü ise 28 Kasım 2019 Perşembe günü (bugün) Niksar Bedensel Engelliler Derneğinde ( NİKBED) gerçekleştirilecektir.

Kendi işini kurma proje desteği kapsamında engelli raporu olan kişiler için 50 bin liraya kadar; eski hükümlü vatandaşlarımız için ise brüt asgari ücretin 15 katına (38 bin 370 lira) kadar kendi işini kurma hibe desteği verilmektedir. Proje hazırlamak isteyen vatandaşlarımız İl Müdürlüğümüz, Turhal Hizmet Merkezimiz veya Erbaa Hizmet Merkezimiz ile görüşerek daha detaylı bilgi sahibi olabilecekleri gibi www.iskur.gov.tr internet adresimizden hibe desteği projesi ile ilgili dokümanları da inceleyerek bilgi sahibi olabileceklerdir. 2020-1 Dönem proje başvuruları başlamış olup son başvuru tarihi 18 Aralık 2019’dur.

Kendi işletmesini karacak engelli veya eski hükümlü vatandaşımızın, başka bir bireyi istihdam edebilme potansiyeline sahip olması nedeniyle “Engelli ve Eski Hükümlülerin Kendi İşini Kurma Hibe Desteği Projesini Kurum olarak çok önlemekteyiz. Bu nedenle şartları taşıyan hemen hemen her kendi işini kurma hibe projesi, Genel Müdürlüğümüz tarafından onaylanmaktadır. Projelere başvuru yapacak tüm vatandaşlarımıza başarılar diler, 2020-1. Dönem “Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje Desteklerinin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.”


" İŞKUR’UN HİBE DESTEĞİ DEVAM EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere İŞKUR’UN HİBE DESTEĞİ DEVAM EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda İŞKUR’UN HİBE DESTEĞİ DEVAM EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku