takip et takip et takip et
Gündem

7 Aralık 2019 - 286 Okunma

HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ ANLATILDI

Abone Ol

Hayvancılık desteklemeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 23.10.2019 tarih ve 1691  sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yürürlüğe konulan 2019 yılında yapılacak  Tarımsal Desteklemelere İlişkin Kararname  kapsamında 2019/54 sayılı Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği gereği; hayvancılık destekleme kalemleri ile ilgili olarak ilçe personeline desteklemeler hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İlimizdeki yetiştiricilerin hayvancılık desteklemelerinden azami oranda faydalanmalarının sağlanması ve hayvancılığının geliştirilmesi amacıyla konu sorumlusu personele düşen görevler ile yıl içinde yapılması gereken işlemler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

2019 yılı çerisinde verilen Buzağı Desteklemesi, Anaç Koyun Keçi Desteklemesi, Dişi Manda-Malak Desteklemesi, Arı Desteklemesi, Sürü Yöneticisi Desteklemesi, Besilik Erkek Sığır Desteklemesi, Hastalık tazminat desteklemesi konuları ve destekleme şartları anlatıldı.

Konu ile ilgili olarak Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Seyit Sami Karyağdı “Tokat’ın ve yetiştiricilerimizin hayvancılık desteklemesinden en yüksek oranda yararlandırılması ve hayvancılığının gelişmesi için kurum olarak var gücümüzle tüm paydaşlarla birlikte çalışmalar yürütülüyor. Bu amaçla ilimiz tarım ve hayvancılığımızın geliştirilmesi için emek veren herkese teşekkür ederek çalışmalarda başarılar dilerim.” dedi.

Konu Sorumlularının ilgili destekleme sunumlarını yapması sonrasında toplantı karşılıklı soru cevap şeklin sonlandırıldı.


" HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ ANLATILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ ANLATILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ ANLATILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku