takip et takip et takip et
Gündem

7 Kasım 2019 - 225 Okunma

GEYRAS’IN DOĞALGAZ SORUNU BİTECEK!

Abone Ol

Geyras Mahallesi sakinleriyle buluşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, doğalgaz ve imar konularına değindi. TAMDAŞ’ın görevini yerine getirmesi için mücadele ettiklerini söyleyen Eroğlu, "Geyras Mahallemizde TAMDAŞ’ın bölgeye yatırım yapması için takipçiyiz. Kurumla görüşmelerimiz sonucunda geçtiğimiz dönemde mahallemizin doğalgaz sorununun giderileceğine dair söz almıştık. Doğalgaz yatırımıyla ilgili sözler yerine getirilmeyince bizler de aracı olduğumuz için mahalle sakinlerimiz dolaylı olarak ilk başta bizleri sorumlu gördüler. Doğalgazla ilgili takibimizi yapacağız." dedi.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Mahalle Buluşması programı kapsamında Geyras Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Mahalle Muhtarı ve teknik ekibiyle birlikte Geyras Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, Geyras Cami önünde mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi.

Doğalgaz ve imar konularına sıkça değinen Başkan Eroğlu, TAMDAŞ’ın görevini yerine getirmesi için mücadele ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu şunları söyledi:

Geyras Mahallemizin nüfusu 375, konut sayısı ise 125 adet. Geyrasımız halen komşulukların en güzel örneğinin sergilendiği, insanlarımızın akraba gibi yaşadığı bir bölge olması sebebiyle kıymetli bir bölgemiz. Geyras Mahallemizde daha önce yaptığımız ziyaretlerde de öne çıkan en önemli başlık imar isteği. Yine doğalgaz konusunda mahalle sakinlerimizin istekleri var.

Yaklaşık 15 mahallemiz imar istiyor bizlerden. Belediye olarak bütün mahallelere imar verme yetkimiz yok. Çünkü bu işlemleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı takip ediyor. Bakanlık gerekli incelemeleri yaptıktan sonra imara karar veriliyor. Belediye olarak biz bunu belirli bir periyotla yapabiliriz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde altı mahallemizle ilgili imar çalışmamız var. Daha sonraki aşamalarda Geyras bölgesiyle ilgili bir çalışma olacaktır.

Devletimiz her kuruma ayrı bir görev vermiştir. Emniyetin görevi, asayişi sağlamak, trafiği kontrol altına almak. TEDAŞ’ın görevi, elektrik hatlarını çekmek, düzenliliğini kontrol etmek. TELEKOM’un görevi telefon ve internet hatları. DSİ’nin görevi ise barajlar yapmak, kanallar oluşturmak.

DOĞALGAZ YATIRIMI İÇİN TAKİPDEYİZ

Tokat Belediyesinin ise görevi, yol, kaldırım, içme suyu, asfalt ve şehrin sosyal ve ekonomik durumlarıyla alakalı gibi birçok çalışmalar yapmak. Doğalgaz firmalarının görevi ise doğalgaz hatlarını çekmek, insanlarımızı doğalgazla buluşturmaktır. Geyras Mahallemizde TAMDAŞ’ın bölgeye yatırım yapması için takipçiyiz. Kurumla görüşmelerimiz sonucunda geçtiğimiz dönemde mahallemizin doğalgaz sorununun giderileceğine dair söz almıştık. Doğalgaz yatırımıyla ilgili sözler yerine getirilmeyince bizler de aracı olduğumuz için mahalle sakinlerimiz dolaylı olarak ilk başta bizleri sorumlu gördüler. Doğalgazla ilgili takibimizi yapacağız. Doğalgazı olmayan birkaç mahallemize kaldı. İnşallah önümüzdeki dönemde bu mahallelerimize doğalgazı getireceğiz.

Biz istiyoruz ki; insanımız rahat etsin, yüzü gülsün. Derdimiz sizlerin mutluluğu ve şehrimizin gelişmesidir. Bizim derdimiz, birlikte beraberce karar vermek ve birlikte yol yürümek. Bizler size rağmen sizin istemediğiniz bir şeyi yapmayız, yapamayız. 2020 Yılında bu mahallede neler yapılacaksa birlikte karar vermek için mahalle buluşmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Sadece muhtarlarımızdan gelen bilgilerle hareket etmeyerek, halkımızın birebir görüşlerini dinlemek, onların isteklerini gerçekleştirmek için mahalle buluşmalarımıza devam ediyoruz. Bizleri Geyras Mahallesi’nde güler yüzle ağırlayan, istek ve taleplerini ileten tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ederim” dedi.


" GEYRAS’IN DOĞALGAZ SORUNU BİTECEK! konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GEYRAS’IN DOĞALGAZ SORUNU BİTECEK! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GEYRAS’IN DOĞALGAZ SORUNU BİTECEK! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku