takip et takip et takip et
Gündem

24 Nisan 2020 - 618 Okunma

EYÜP EROĞLU, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu video konferans ile basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi vererek gündemi değerlendirdi.

            Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik gelişmelerin çözümü, salgın riskine karşı Tokat Belediyesince yürütülen çalışmaların konuşulduğu toplantıya Tokat Gazetesinden Gazeteci Fatih Kılıç katıldı.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Koronavirüs sebebiyle işyerleri kapanan, işleri aksayan esnafa destek olmak, bir nebze olsun ihtiyaçlarını gidermek amacıyla 1 ay boyunca 2 Milyon TL’lik sosyal destek paketi dağıtılacağını anımsatan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “12 bin 500 koli gıda yardımı ve alışveriş çeklerini, Ramazan öncesinde hemşehrilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Yaşanan zorlu süreçte, hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN DENETİMLERİ ARTIRDI

Eyüp Eroğlu, Tokat Belediye Başkanlığı Zabıta ekiplerinin ramazan öncesinde denetimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Cuma günü, Mübarek Ramazan ayının ilk günü, bu sene Ramazanı biraz buruk karşılıyoruz. İbadetlerimizi evlerimize sığdırmak zorundayız. Rabbim bu sıkıntılı günlerin biran önce sağlıkla sona ermesini nasip eylesin. Ramazan soframızın olmazsa olmazı pide ve tatlıdır. Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda hijyen kurallarına en üst düzeyde dikkat etmeliyiz. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın gerek pide fırınlarında, gerekse tatlı üretimi yapan yerlerde herhangi bir sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbir ve kontrollerimizi artırdık. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Esnaf kardeşlerimizden de istirhamım, kendilerine tebliğ edilen genelge kurallarına harfiyen uymalarıdır. Ayrıca Belediyemizce üretim ruhsatı bulunmayan esnaf kardeşlerimizin de bu konuda adli bir vaka ile karşılaşmamaları için faaliyet izni almadan kesinlikle üretim yapmamalarını rica ediyorum. Ayrıca pide fırınları iftardan iki saat önce tüm faaliyetlerini sona erdirecek olup, esnaflarımızın işlerini, vatandaşlarımızın da pide alımlarını bu saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Zabıta ekiplerimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde Ramazan boyunca bu denetimlerini sürdüreceklerdir. Tüm hemşerimize sağlıklı, sıhhatli Ramazanlar diliyorum.” Dedi.

MASKE VE ELDİVEN ATIKLARINA ÖZEL ÇÖZÜM

Temiz Şehir Tokat sloganından yola çıkan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, son günlerde kullanımında artış görülen maske ve eldiven atıklarının çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla şehrin dört bir yanında maske ve eldiven atıklarına özel atık kutuları yerleştirdiklerini belirtti.

Belediye Başkanlık binası önünde teknik ekibiyle birlikte atık kutular hakkında açıklama yapan Başkan Eroğlu, eldiven ve maske atıklarının çöp kutularına, çöp konteynerlerine atılmaması gerektiğini belirtti.

Atık maske ve eldivenlerin tıbbi atık olarak da değerlendirildiğini söyleyen Başkan Eroğlu, “Son dönemlerde özellikle maske kullanımının öneminden bahsediyoruz. Her ne olursa olsun, maskelerimizi takarak, sosyal mesafemize dikkat edelim, kişisel hijyenimizi en üst seviyede uygulayalım ve evde kalalım. Özellikle maske kullandıktan sonra bu maskelerin geri dönüşümüne, çevreye zarar vermemesine dikkat etmek gerekiyor. Belediye olarak şehrimizin her bölgesine monte edeceğimiz, atık maske, eldiven ve tek kullanımlık kıyafet kutuları ile kullanılmayan atık hale gelen maskeleri çöplere değil, bu kutulara atmanızı istirham ediyoruz. Normal çöplere bu maskeleri, eldivenleri atmayın. Atma ihtiyacı hissettiğinizde evinizdeki çöplere atmadan, muhafaza ettikten sonra bu kutulara atabilirsiniz. Ekiplerimiz tarafından bu atıkları güvenli bir şekilde imha ederek şehrimiz ve insanımız için zararlı hale gelmesini önleyeceğiz. Rabbim en kısa sürede milletimize sağlık sıhhat versin, inşallah çok yakında normal hayatımıza döneceğiz” dedi.


" EYÜP EROĞLU, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EYÜP EROĞLU, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EYÜP EROĞLU, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat