takip et takip et takip et
Gündem

15 Ekim 2020 - 781 Okunma

ETÜT TOKAT, EĞİTİM TOKAT TV KANALIYLA DEVAM EDİYOR

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Lise Geçiş Sınavı ile Yükseköğretime Geçiş Sınavlarında öğrencileri hayallerine ulaştıracak, Türkiye’ye örnek Etüt Tokat’ın Eğitim Tokat TV’den devam ettiğini söyledi. 

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına 1 Eylül 2020 tarihinde Eğitim Tokat TV’den başlayan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerini başarıya ulaştıracak Etüt Tokat kapsamında yürütülen çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda değerlendirildi. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Etüt Tokat Koordinatörü Osman Özden, il genelinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye’de bir ilk olan ve il genelinde başlayan 4 bin 118 ortaokul sınıf, 2 bin 489 lise 12. Sınıf öğrencisini LGS ve YKS’ye hazırlayan Etüt Tokat ile amacın Tokat’ın akademik anlamda 5 yılda ilk 5 içerisinde yerini alması olduğunu söyledi. 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK ETÜT TOKAT DEVAM EDİYOR

            Milli ve manevi değerlerine bağlı, akademik anlamda başarılı, örnek bir Türkiye gençliğinin yetişmesinin hedeflendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Geçtiğimiz yıl nitelikli gönüllü öğretmenlerimizle başlattığımız Etüt Tokat ile büyük başarı elde ettik. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek olan Etüt Tokat’a bu yıl da Eğitim Tokat TV kanalıyla devam ediyoruz. Öğrencilerimizi ayrıca ücretsiz yayınlarla destekliyoruz. “ dedi. 

Geçtiğimiz yıl ortaokullarda 88 olan etüt merkezi sayısının bu yıl 103’e, lisede 49 olan etüt merkezi sayısının 58’e yükseldiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Yılgınlık göstermeden, yorulmadan, aşkla,  şevkle çalışacağız. Biz Valilik olarak sizlere gereken desteği sağlayacağız. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize güç kuvvet diliyorum.” dedi. Toplantıya proje ekibi katıldı. 


" ETÜT TOKAT, EĞİTİM TOKAT TV KANALIYLA DEVAM EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ETÜT TOKAT, EĞİTİM TOKAT TV KANALIYLA DEVAM EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ETÜT TOKAT, EĞİTİM TOKAT TV KANALIYLA DEVAM EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat