Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
ENGELLİLERİN HAYALİ GERÇEK OLDU

ENGELLİLERİN HAYALİ GERÇEK OLDU

ABONE OL
11 Aralık 2019, 11:28:34
Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi işbirliği ile engelli bireyler ve aileleri için yaşam merkezi kuruluyor.

Tokat İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi, engelli yaşam merkezi oluyor. Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi işbirliğinde engelli bireyler ve ailelerine yönelik yaşam merkezi kurulması için verilen söz tutuldu. Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras beraberinde Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Kadın Kolları Başkanı Türkan Al Balcı ile düzenledikleri basın toplantısında Tokat İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’nin taşındığını ve boşalan binanın Engelli Yaşam Merkezi için tahsis edildiğini kamuoyuna duyurdu.

ENGELLİ DOSTU VALİ

Vali Dr. Ozan Balcı, “Ailelere en azından işlerini halledecekleri zaman güvenebilecekleri, çocuklarını emanet edebilecekleri bir mekan sağlayacağız. Burayı da en kısa zamanda açacağız. Ben kendimi engelli dostu bir vali olarak görüyorum.”

engellilerin hayali gercek oldu

Tokat’ta 3 Aralık Dünya engelliler günü dolaysıyla düzenlenen programda engelliler için bir yaşam merkezi kurulması konusu gündeme gelmişti. Vali Dr. Ozan Balcı yaptığı açıklamada engelli çocukların, insanların ve ailelerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceklerini belirterek, engelli aileler için yaşam merkezinin kurulacağının müjdesini vermişti. Vali Dr. Ozan Balcı’nın talimatı ile Tokat’ta engelli bireylere yönelik yaşam merkezi kurulması için harekete geçildi. Yapılan çalışmalarla yaşam merkezi için uygun yer tespiti yapıldı. Yerinden taşınan Tokat İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’nin engelli yaşam merkezi olarak kullanılmasına karar verildi.

112 ACİL SERVİS BİNASI İMDATLARINA YETİŞTİ

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras beraberinde Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Kadın Kolları Başkanı Türkan Al Balcı ve dernek yönetim kurulu ile düzenledikleri kahvaltılı basın toplantısında taşınan ve yeri boşalan Tokat İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’nin Engelli Yaşam Merkezi için tahsis edildiğini kamuoyuna duyurdu. Toplantıda Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkan Yardımcısı Cafer Solakcı,  Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Sönmez, dernek üyeleri Kezban Karaca, Güllü Kendir’de hazır bulundu.

DİKKAT!  EYÜP NARŞAP: “FUTBOL FEDERASYONU DA BİZİM KADAR PLANLI ŞEKİLDE HAREKET EDEBİLSEYDİ”

Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Kadın Kolları Başkanı Türkan Al Balcı yaptığı açıklamada Tokat’ta yaşam merkezi kurulmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak bir projenin hayata geçirildiğini belirten Türkan Al Balcı, “3 Aralık Dünya Engelliler gününde tek hedefimiz vardı, Tokat’ta bir yaşam merkezi kurulması. Vali Bey ve Belediye Başkanımız bu konuda bize çok büyük destek verdi. Çok hızlı bir şekilde yer araştırmalarına başladık. Bizim de fikirlerimizi aldılar, birkaç yere baktık en sonunda Bedestenlioğlu’nda 112 Acil Servisinin binasının boşaltılacağını öğrendik. Bize öneride bulundular, bizde memnuniyetle karşıladık, yer olarak güzel çok beğendik. Valimize, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bize çok büyük destek verdiler.” Dedi.

“ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNE TOKAT’TA İHTİYAÇ VAR”

Yaşam merkezinin Tokat’a hayırlı olması temennisinde bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras ise, “Bu güne kadar çok sayıda proje hayata geçirdik. Projelerimiz ile Tokat ekonomisine katkı sağlandı, engelli kardeşlerimiz bir araya geldi sosyalleştiler ve cep harçlığı kazandılar. 3 Aralık Dünya Engelliler gününde kahvaltı organize ettik, programa Vali Bey ve eşi, Belediye Başkanımız ve eşini davet ettik. Belediye Başkanımızdan talep ettik sağ olsun güzel nezih bir ortamda bizleri ağırladı. Programda Kadın Kolları Başkanımız engelsiz yaşam merkezine Tokat’ta ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Sayın Valim ve Sayın Belediye Başkanım bu konuya sıcak baktılar. Hemen bir komisyon oluşmasını ve yer tespiti yapılmasını istediler. Araştırdığımızda Bedestenlioğlu’ndaki 112 Acil Servisinin boşaldığını tespit ettik. Çok hızlı bir şekilde bir araya geldik. Ben Sayın Valime ve Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Türkiye’de çok anlamlı bir tesis olacağına inanıyorum. Bu tesis faaliyete geçtiğinde Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın bu merkezi oluşturdukları için Cumhurbaşkanımızdan inşallah ödül alacaklarını düşünüyorum. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımıza, Kent Konseyi Başkanımıza ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah engelli ve ailelerine ve Tokat’a bu merkez hayırlı uğurlu olur.” İfadelerini kullandı.

DİKKAT!  1 Milyar Türk Parası Afgan Parası Ne Kadar
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments