takip et takip et takip et
Gündem

7 Aralık 2019 - 300 Okunma

EMNİYET TOPLANTISINDA GÜNDEM YİNE TRAFİK OLDU

Abone Ol

Tokat Emniyet Müdürlüğünce Bahçelievler Mahallesinde gerçekleştirilen huzur toplantısında gündem trafik oldu. Düzenlenen mahalle toplantılarında odak konunun trafik olması dikkati çekti.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şehrin 42 mahallesinde gerçekleştirmek üzere başlattığı Huzur toplantıları Behçelievler Mahallesinde devam etti.  Bir kıraathanede önceki akşam gerçekleşen toplantıya Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, şube müdürleri ve yetkili ekibiyle katılırken mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri toplantıda hazır bulundu.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, toplantının açılış konuşmasında Tokat’ın huzurlu ve güvenli bir şehir olduğuna işaret ederek, amaçlarının bu huzur ve güven ortamını devam ettirmek olduğunu söyledi. Önceliklerinin olayları olmadan önce önlemek olduğunu vurgulayan Göksel Topaloğlu, bu anlamda çalışmalarını devam ettirdiklerini, projeler ürettiklerini kaydetti. Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, mahalle toplantılarında huzur ve güvenliği sağlama anlamında mahalle sakinlerinden gelen şikayetleri anında değerlendirerek çözüme de anında kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Bahçelievler mahallesi huzur toplantısında trafik ile ilgili sorunlar ön plana çıktı. Olay sayısının 2018’e oranla yüzde 18 düştüğü belirtilen mahalle Tokat’ın huzurlu mahallelerinden biri olarak biliniyor. Alpaslan İlköğretim okulu önünde yoğunluğa dikkat çeken mahalle sakinleri bölgede trafik tedbirinin arttırılmasını isterken hız kesici talep etti. Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ise hız kesicinin çözüm olmadığını asıl amaçlarının hız yapılmasını ve can kayıpları yaşanmamasını sağlamak olduğunu söyledi. Ve bu taleplerin değerlendirileceğini söyledi.

HIZ KESİCİLER ÇÖZÜM DEĞİL

Her gittiği huzur toplantısında hız kesici talep edildiğini ancak radar uygulamalarında çok ceza kesildiği yönünde şikayetler geldiğini söyleyen Topaloğlu, “Hız kesicilere karşıyım. Neden? Devletimiz ne güzel asfalt yollar yapıyor. O zaman asfalt yola gerek yok ki hız kesici koyalım sürücüler takır tukur gitsin ama yavaş gitsin. Hangi yüzyılda yaşıyoruz. Biz yolları neden asfalt yapıyoruz; abalar rahat insanlar konforlu gitsinler diye. Ama siz buraya hız kesici koyduğunuzda arabalar takır tukur gidiyor. O zaman ne anlamı kalıyor. Bu bizim sürücülerimizden kaynaklanıyor. Yavaş gitsinler. Radar uygulamasını insanların cebinden parasını almak için yapmıyoruz. Yavaş gitsinler. Bir candan önemli değil senin cebinden çıkacak para. Yavaş git eğer cebindeki parayı düşünüyorsan. Şehir içinde bir hız limiti var. Onu aşamazsınız. “

Kanal kenarından gelen yolun ana yola girdiğini belirten mahalle sakinleri yaşanan maddi hasarlı trafik kazaları çözüm olarak tek yönlü sağdan giriş aşağıdan dönüş şeklinde öneride bulundu. Emniyet Müdürü konuyla ilgili notlarını alarak ilgileneceğini söyledi.  Parkta çevreye rahatsızlık veren şahısların duvarlara yazılar yazdığını ve mahalle sakinleriyle münakaşa yaşadığını belirten mahalle sakini konuyla ilgilenilmesini istedi. Emniyet Müdürü parka hemen ekip göndererek kontrol ettirdi. Parklara kamera takılmasıyla ilgili planlama olduğunu söyleyen Topaloğlu, artık geç saatlerle bile kadınların rahat rahat gezebileceğinin sözünü verdi.

Öte yandan telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olunması, hırsızlık olayları yaşanmaması için alınması gereken tedbirler ve eğlencelerde havaya ateş etme olaylarına karşı mahalle sakinlerine uyarılarda bulunan Topaloğlu, kapıların evden çıkarken mutlaka kilitlenmesi gerektiği, dolandırıcılara asla itibar edilmemesi gerektiğini, havaya ise ateş edilmemesi için uyardı.


" EMNİYET TOPLANTISINDA GÜNDEM YİNE TRAFİK OLDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EMNİYET TOPLANTISINDA GÜNDEM YİNE TRAFİK OLDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EMNİYET TOPLANTISINDA GÜNDEM YİNE TRAFİK OLDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku