takip et takip et takip et
Gündem

29 Ekim 2019 - 416 Okunma

CUMHURİYETİN MİLLİ İRADENİN İFADESİ

Abone Ol

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cumhuriyetin milli iradenin ifadesi olduğunu ifade eden Murat Küçükali, mesajında şunları kaydetti:

“Millî iradenin mükemmel bir ifadesi olan, erdemli ve yüksek ahlakî niteliklere dayanan nesiller yetiştiren  Cumhuriyetimizin  96. kuruluş yıldönümünü kutlamanın kıvancı ve gururu içerisindeyiz.

Millî egemenliğimizin sayesinde din, dil ve etnik fark gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızı demokrasi çizgisinde buluşturan Cumhuriyetimiz, aziz Türk milletinin kararlı ve kahraman evlatlarının omuzlarında yükselmiş ve bugün de aynı inanç ve istikamette gelecek asırlara yürümektedir.

Cennet yurdumuzun üzerinde oynanan emperyalist oyunları bertaraf edip, İstiklal Savaşı başlatan milletimiz, tarihte görülmemiş zaferler kazanarak Cumhuriyeti kurmuştur. 2023 Vizyonu ile Cumhuriyetimizi 100. yılına taşımanın gayreti içinde olan bizler, ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için gece gündüz bıkmadan, yorulmadan çalışacağız.

Bölgesinde lider devlet olmanın mücadelesini veren ülkemiz için bugün de şehit ve gazi olan kahramanlarımızın varlığını gördükçe gücümüz artıyor, millî şuurumuz etrafında kenetleniyor, Cumhuriyetimizi pâyidâr kılmak için yeni nesiller yetiştiriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla  anıyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”


" CUMHURİYETİN MİLLİ İRADENİN İFADESİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere CUMHURİYETİN MİLLİ İRADENİN İFADESİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda CUMHURİYETİN MİLLİ İRADENİN İFADESİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku